Следвайте ни

Три титли и 17 медала за пловдивското плуване от Държавното за деца

viber icon

Три шампионски титли, четири втори места и 13 бронзови медала завоюваха пловдивските плувци от Държавното лично-отборно първенство за деца, което се проведе на 50-метровия открит басейн в Сандански през уикенда.

Безспорната прима в плуването при момичетата беше Кристиана Калчева. Състезателката на ВСИ бе най-добрата брусистка, спечелвайки първото място на 100 и 200 метра, а на петдесетака остава втора.  Кристиана прибави и още едно отличие към колекцията си - бронзов медал от 4 по 100 м смесена щафета.

Третото злато ни донесе Тереза Боом. Момичето, което тренира в Пловдив 2019, спечели първото място на 50 метра гръб. Резултатът <210> 33.12 секунди я нарежда на пето място във вечната ранглиста на Нидерландия и е номер едно за сезона там. За тези, които не знаят, бащата на Теразе - Ханс, е нидерландец.

В отборното класиране при момичетата Пловдив 2019 е на първо място, при момчетата - на трето. Клубът е втори в комплексното класиране. 

Резултатите с пловдивско участие:

50 м бътерфлай

Момичета: 1. Симона Маринова Аквазард 31.55, 5. Живка Бонева ВСИ 34.54, 7. Мария Анастасова Пловдив 2019 35.01, 8. Татяна Гилева Младост'91 35.20, 13. Габриела Ряпова Младост'91 36.36, 23. Лора Шаранкова Пловдив 2019 38.58, 40. Теодора Бахчеванска Пловдив 2019 42.86

Момчета: 3. Кристиан Тодоров Пловдив 2019 31.71, 7. Никола Костадинов Пловдив 2019 33.76, 12. Христо Перилов  Спринт 35.43, 20. Христо Георгиев Пловдив 2019 36.53, 27. Даниел Капитанов Спринт 37.37, 39. Маркос Маврофридис Младост'91 39.13, 46. Атанас Ангарски Спринт 40.34

400 м св. стил

Момичета: 1. Симона Иванова Олимп 4:48.32, 3. Александра Толева Младост'91 5:12.19, 9. Теодора Станева Пловдив 2019 5:27.17, 10. Александра Лишева ВСИ 5:30.45, 13. Надя Рахман Пловдив 2019 5:37.88, 20. Любомира Попова Младост'91 5:48.00, 25. Анита Радулова Пловдив 2019 5:57.38, 26. Габриела Карачомакова Младост'91 5:58.63

Момчета: 1. Никола Николов Делфин 4:55.31, 3. Мартин Юсев Младост'91 4:57.84, 10. Кристиан Тодоров Пловдив 2019 5:13.40, 23. Владислав Дерменджиев Спринт 5:31.64, 33. Атанас Ангарски Спринт 5:46.54, 41. Боян Тончев Пловдив 2019 5:59.04, 44. Алекс Стоянов Пловдив 2019 6:06.80, 49. Даниел Самоковарев Спринт 6:19.97

100 м гръб

Момичета: 1. Елица Овчарова Чепинец 1:11.20, 2. Тезера Боом Пловдив 2019 1:11.87, 7. Кристиана Калчева ВСИ 1:18.33, 19. Анита Радулова Пловдив 2019 1:23.72, 24. Ивон Пехливанова ВСИ 1:28.56, 30. Криста Петрова ВСИ 1:30.75, 47. Теодора Бахчеванска Пловдив 2019 1:35.49

Момчета: 1. Константин Колев Бриз 1:10.66, 3. Денислав Узунов Пловдив 2019 1:15.44, 6. Николай Славов Младост'91 1:16.36, 16. Валентин Роснев ВСИ 1:19.21, 21. Ивелин Василев ВСИ 1:22.33, 23. Атанас Ангарски Спринт 1:23.03, 27. Мартин Гаджев ВСИ 1:23.72, 33. Никола Костадинов Пловдив 2019 1:25.57, 43. Виктор Павлов Пловдив 2019 1:28.55, 50. Гюлестан Мехмедов Спринт 1:31.17, 53. Денислав Карев ВСИ 1:33.40

50 м бруст

Момичета: 1. Габриела Величкова Левски 37.86, 2. Кристиана Калчева ВСИ 38.42, 3. Тереза Боом Пловдив 2019 39.80, 9. Мария Анастасова Пловдив 2019 42.3у Лора Шаранкова Пловдив 2019 42.81, 20. Аделина Божилова Младост'91 44.44, 26. Ивон Пехливанова ВСИ 45.20

Момчета: 1. Иван Лозанов Черно море 36.39, 5. Валентин Роснев ВСИ 38.69, 9. Ивалин Василев ВСИ 41.04, 18. Мартин Гаджев ВСИ 42.81, 32. Боян Тончев Пловдив 2019 44.73, DSQ Даниел Самаковарев Спринт 43.55

100 м св. стил

Момичета: 1. Симона Иванова Олимп 1:02.84, 12. Теодора Станева Пловдив 2019 1:10.81, 22. Татяна Гилева Младост'91 1:13.34, 42. Теодора Бахчеванска Пловдив 2019 1:18.20

Момчета: 1. Димитър Докузов Пирин 1:00.13, 4. Мартин Юсев Младост'91 1:05.85, 9. Николай Славов Младост'91 1:07.37, 18. Денислав Узунов Пловдив 2019 1:10.40, 20. Христо Георгиев Пловдив 2019 1:10.49, 39. Владислав Дерменджиев Спринт 1:13.78, 42. Виктор Павлов Пловдив 2019 1:14.05, 57. Алекс Стоянов Пловдив 2019 1:15.80, 66. Маркос Маврофридис Младост'91 1:16.75, 79. Даниел Капитанов Спринт 1:18.15, 106. Денислав Карев ВСИ 1:31.73

200 м съчетано

Момичета: 1. Иванова Олимп 2:38.99, 3. Александра Толева Младост'91 2:48.86, 4. Живка Бонева ВСИ 2:51.55, 5. Кристиана Калчева ВСИ 2:51.60, 6. Надя Рахман Пловдив 2019 2:53.84, 10. Теодора Станева Пловдив 2019 2:58.20, 14. Лора Шаранкова Пловдив 2019 3:03.75, 18. Габриела Ряпова Младост'91 3:08.97, 23. Любомира Попова Младост'91 3:15.17

Момчета: 1. Олимп 4:29.18, 3. Пловдив 2019 (Денислав Узунов, Никола Костадинов, Христо Георгиев, Кристиан Тодоров) 4:43.01, 15. Спринт (Христо Перилов, Даниел Капитанов, Владислав Дерменджиев, Атанас Ангарски) 5:01.33, 19. ВСИ (Валентин Роснев, Кристиян Колев, Йоан Петков, Денислав Карев) 5:08.60

Пловдивските медалисти от  вечерните сесии:

50 м гръб: 1. Тереза Боом Пловдив 2019 33.12 

200 м бруст: 1. Кристиана Калчева ВСИ  2:56.60, 3. Валентин Роснев ВСИ 2:57.45

4x100 м смесена щафета: 2. Пловдив 2019 (Тереза Боом, Надя Рахман, Мариана Анастасова, Теодора Станева) 5:12.63, 3. ВСИ (Ивон Пехливанова, Кристиана Калчева, Живка Бонева, Александра Личева)  5:19.61, 3. Пловдив 2019 (Денислав Узунов, Кристиан Тодоров, Никола Костадинов, Христо Георгиев) 5:15.23

200 м св стил: 3. Александра Толева 2:26.83

200 м гръб: 3. Денислав Узунов Пловдив 2019 2:41.24, 3. Тереза Боом Пловдив 2019 2:43.19

100 м бруст: 1. Кристиана Калчева ВСИ 1:21.87, 3. Тереза Боом Пловдив 2019 1:23.98

100 м бътерфлай: 2. Кристиан Тодоров 1:09.77.

 

Юлиян Ангелов

Юлиян Ангелов

Журналист - екип "Спорт"

Юлиян Ангелов от юни 1992 година работи в спортния екип на вестник "Марица". Към момента и за Спорт в marica.bg.   Още

Още от категорията

Виж всички

Коментари (0)

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай

Анкета

Какво ще се случи в България след изборите на 11 юли?