"Тракия" с две титли от фехтовката за деца до 11 г. и 13 г.

Виктория Пастърмаджиева е държавна шампионка от първенство по фехтовка за деца до 11 г. и 13 г. на  рапира и шпага, което се проведе през уикенда в шуменската зала "Младост". Вики бе без конкуренция при 13-годишните момичета. Съотборничката и в "Тракия" (Пловдив) Силвия Дафова спечели сребърен медал, но при по-малките с 2 години дами.

Миналогодишният шампион на България Данаил Пулишев остана този път втори при 13-годишните, не без "помощта" на съдиите на турнира в Шумен. При 11-ките за момчета Лъчезар Маргаритов се пребори за бронзов медал.

В отборното класиране при 13-годишните (с треньор Мария Стоянова) на сметката на "Тракия" има два медала - златен (момчета) и сребърен (момичета). За титлата добре се пребориха и  Атанас Гюров, Цветан Бакалски и Диян Николов.

Следващият турнир, в който ще участват фехтовачите на "Тракия" е Държавното за мъже, жени, младежи и девойки в София на 24 и 25 октомври.

Пловдив ще е домакин на две надпревари по сабя - 17-18 октомври за мъже и жени и седмица по-късно за деца до 11 и 13 години