64

Станимаклийка трета от триатлон на Балканиадата

Кристиана Пенкова спечели бронзов медал от балканското първенство по триатлон, което се проведе в Загреб.

13-годишната асеновградчанка Кристияна завърши трета в своята възрастова група. Състезателката на СК "Триатлон" се бори геройски и при 15-годишните. Въпреки, че излезе 20-а от плуването, тя успя да навакса изоставането и да приключи колоезденето на 11 позиция, като в крайна сметка  финишира на  престижното 10-то място в конкуренцията на 44 състезателки.

Българска асоциация по триатлон взе участие с разширен състав от 41 атлети в различните възрастови. Всички те успяха да завоюват три златни, пет сребърни и пет бронзови медала.

Шампиони станаха Александър Божилов при юношите до 17 г., Красимир Георгиев  при децата до 13 г. и Никола Киров в акватлона за деца под 9 години.

Сребърни медали извоюваха Александър Божилов при юношите до 19 г., Никол Колишева при девойките до 17 г., Степан Пантюхов и Десислава Лазарова – юноши и девойки до 15 г. и Иван Иванов в акватлона за деца под 11 г.