Сребро и два пъти бронз за БК "Лаута" от Държавното по бокс

Един сребърен и два бронзови медала спечелиха момичетата от БК "Лаута" на Държавното лично-отборно първенство по бокс за жени и девойки в Русе

В категория до 57 килограма Яна Делева заслужи сребърен медал при девойките. Тя не се яви на финала срещу Инна Цветкова (Бдин). Преди това победи на полуфинал Диана Борбелова (Бдин) с 3:0 гласа.

Виктория Делова е с бронзов медал в кат до 51 кг. при девойките. Първо победи победи Есил Ахмед с 2:1 гласа, след това загуби на полуфинала от Жана Огнянова (Ладимекс) 4:0 гласа.

Михаела Михайлова (до 64 кг) също е с бронз при девойките, след като на полуфинала мачът и с Далия Райчева (Миньор Перник) бе прекъснат в първия рунд.

1000 лв. Нов начален Онлайн Казино Бонус от efbet

Иначе шампионки при жените станаха националките Станимира Петрова (57), Севда Асенова (48), Габриела Димитрова (54), Аслъхан Мехмедова (60) и Мелис Йонузова (69). Дебютантката Сара Мохамади пък стана шампионка в категория до 64 кг.

При девойките триумфираха Люба Атанасова (46), Диляра Ахмедова (48), Жана Огнянова (51), Микаела Павлова (54), Инна Цветкова (57), Пепа Чакърова (60), Далия Райчева (64), Т атяна Любенова (69) и Ния-Снегина Георгиева (75).