Следвайте ни

Шест титли и 6 медала за Пловдив от Националното по атлетика под 16 г.

viber icon

Шест титли и още толкова медали спечелиха атлетите от пловдинските клубове на националния шампионат за момичета и момчета под 16 години, който се проведе в столичната зала „Асикс арена“ този уикенд.

Мартин Димитров стана един от тримата двойни шампиони в надпреварата. Момчето от Локомотив Пловдив бе с класа над всички с победата си на 200 м. Димитров показа превъзходството си още в сериите с 22.59, а на финала бяга 22.57. Никой друг не успя да бяга под 24 секунди. Димитров е шампион и на 60 метра със 7.09 секунди. И в двата спринта съотборникът му Любомир Илев спечели бронзово отличие.

Радина Величкова (Ботев)бе убедителна във финала на 60 м със 7.88 (7.94 в сериите). Пловдивчанката надбяга Симона Георгиева (Хеброс – Харманли) 7.99 (8.00 в сериите). Радина е шампионка на 60 м и при по-горната възрастова група със 7.84. За съжаление възпитаничката на Ива Пранджева почувства болки в следващата дисциплина скока на дължина, където скочи 5.03 в квалификациите и 5.10 в първия опит на финала и остана на 7-а позиция.

Шампионите и класирането на пловдивчани:

60 м
момчета: 1. Мартин Димитров Локомотив 7.09, 3. Любомир Илев Локомотив 7.55, 6. Борис Паков Пълдин 7.85, 11. Здравко Здравков Ботев 7.88, 21. Росен Балабосов Тракия 8.69, 22. Георги Кобуров Тракия 8.97

момичета: 1. Радина Величкова Ботев 7.88, 9. Петя Бозукова Ботев 8.33, 18. Александра Иванова Локомотив 8.57, 24. Стефани Димитрова Локомотив 8.73, 26. Мария Здравкова Тракия 8.77, 31. Екатерина Йонова Галакси 8.81, 32. Катрин Самоковлиева Локомотив 8.84, 42. Виктория Димитрова Локомотив 9.07, 45. Мария Кръстева Галакси 9.18, 58. Теодора Петроваа Тракия 9.55, 61. Лъчезара Лилова Енерджи 9.98

200 м
момчета: 1. Мартин Димитров Локомотив 22.57, 3. Любомир Илев Локомотив 24.52, 21. Росен Балабосов Тракия 29.22, 23. Георги Кобуров Тракия 30.76

момичета: 1. Алексана Петкова СКЛА Ивет Лалова Спринт Академи 26.37, 6. Сияна Бръмбарова Енерджи 27.31, 11. Лилия Димитрова Локомотив 27.88, 19. Мария Кръстева Галакси 29.06, 21. Мария Здравкова Тракия 29.16, 29. Катрин Самоковлиева Локомотив 29.76, 34. Елеонора Божинова Галакси 30.19, 37. Екатерина Йонова Галакси 30.34, 43. Стефани Димитрова Локомотив 30.77, 45. Маги Димитрова Локомотив 30.98, 47. Виктория Димитрова Локомотив 31.17, 54. Преслава Йорданова Локомотив 32.11

60 м пр.
момчета: 1. Пламен Аршев Супер спорт-Варна 8.88, 3. Здравко Здравков Ботев 9.34
момичета: 1. Марта Бахарова КЛАСА 9.23, 11. Андреа Балабанова Пълдин 10.07, 12. Александра Иванова Локомотив 10.18

800 м
момичета: 1. Христина Койнова Супер спорт-Варна 2,23,81, 23. Мария Стоилова Тракия 2,51,23
1500 м

момичета: 1. Християна Стоименова Балкан-Ботевград 5,03,26, 12. Мария Стоилова Тракия 5,38,94

скок дължина
момчета: 1. Боян Хаджитодоров АК Павел Павлов-Враца 5.98, 4. Борис Паков Пълдин 5.79

момичета: 1. Марта Бахарова КЛАСА 5.67, 2. Петя Бозукова Ботев 5.48, 5. Сияна Бръмбарова Енерджи 5.25, 6. Лилия Димитрова Локомотив 5.23, 7. Радина Величкова Ботев 5.10, 11. Андреа Балабанова Пълдин 4.82, 23. Миряна Вълчева Галакси 4.50, 29. Преслава Йорданова Локомотив 4.26, 37. Маги Димитрова Локомотив 4.02, 46. Христина Кадиева Пълдин 3.44

овчарски скок
момчета: 1. Мартин Неделев Тракия 96-Пловдив 340, 2. Георги Боев Тракия 96-Пловдив 320, 3. Йордан Киров Тракия 96-Пловдив 280

момичета: 1. Кристияна Тодорова Тракия 96-Пловдив 240, Антония Меракова Тракия 96-Пловдив NM

тласкане на гюле
момчета: 1. Кирил-Константин Стойчев Тракия 96-Пловдив 14.02

момичета: 1. Християна Василева АСКЛА Сливен 13.43, 6. Теодора Петроваа Тракия 8.77

4 х 200
момичета: 1. Супер спорт Варна 1.48.58, 5. Локомотив Пловдив 1.55.58, 9. Галакси 2.01.60, 10. Тракия Пловдив 2.03.25

Юлиян Ангелов

Юлиян Ангелов

Журналист - екип "Спорт"

Юлиян Ангелов от юни 1992 година работи в спортния екип на вестник "Марица". Към момента и за Спорт в marica.bg.   Още

Още от категорията

Виж всички

Коментари (0)

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай