64

Седем титли и още 6 медала за пловдивската атлетика под 18 г.

Седем титли, два сребърни и още четири бронзови медала са с пловдивски адрес след завършилото Национално първенство по лека атлетика под 18 г., което се проведе в зала "Асикс Арена".

Мартин Димитров (Локомотив) продължава да е най-бързият българин след връстниците си, затвърждавайки това с две титли - на 60 и 200 метра. В късия спринт Мартин бе единствен слязъл под 7 секунди - 6.96 в сериите и 6.94 на финала. На дългия спринт Димитров спечели с 22.35 секунди. Това е малко по-слаб резултат от този на турнир "Академик" - 21,94 (миналата седмица).

Пловдив най-сетне има медал и от седмобой. Състезателката на "Енерджи" Сияна Бръмбарова спечели второ място - 60 м пр - 9,12/885, св - 1,47/588, гюле - 10,48/561,  сд - 5,61/732, 800 м - 02:56,79/396, Общо - 3162 точки. Съотборничката и Ива деливерска прелетя над препятствията на 60 метра за златото с резултат 8.60 секунди.

Пловдивското участие на Националното под 18 г. в "Асикс Арена":

60 метра

юноши: 1. Мартин  Димитров (Локомотив) 6,94, 5. Любомир Илев (Локомотив) 7,21, 26. Даниел  Стратиев (Ботев) 7,62, 36. Георги Симонов (Локомотив) 7,76, 43. Дамян  Минчев (Локомотив) 7,88, 59. Стефан  Марков (Тракия) ,8,22, 69. Мартин Софийски (Локомотив) 8,55

девойки: 1. Радина  Величкова (Ботев) 7,50, 10. Рая  Кутинчева (Ботев) 8,20, 12. Симона Пaрова (Локомотив) 8,25, 12. Лейлани Стефанов (Локомотив) 8,25, 16. Лилия Димитрова (Локомотив) 8,29, 18. Николета Бозукова (Ботев) 8,31, 18. Мария Николова (Локомотив) 8,31, 22. Стефани Димитрова (Локомотив) 8,36, 28. Христина Белчинова (Локомотив) 8,41, 35. Александра  Иванова (Локомотив) 8,53, 39. Екатерина Йонова (Галакси) 8,56, 41. Маги Димитрова (Локомотив) 8,57, 42. Павлина  Николова (Локомотив) 8,60, 53. Преслава Йорданова (Локомотив) 8,74, 55. Виктория Деянова (Локомотив) 8,77, 57. Моника Александрова (Тракия 96) 8,83, 63. Невена Славова (Локомотив) 8,90, 73. Мария-Виктория Пайташка (Локомотив) 9,06, 73. Любомира  Веранска (Тракия 96) 9,06, 88. Симона Динкова (Локомотив) 9,31, 92. Таня Тодорова (Тракия 96) 9,38, 96. Виктория Михалева (Локомотив) 9,44, 100. Златея Тантенова (Тракия 96) 9,51, 112. Александра Георгиева (Локомотив) 10,00

60 метра пр.

девойки: 1. Ива Деливерска (Енерджи) 8,60, 4. Лилия Димитрова (Локомотив) 9,27, 11. Виктория  Димитрова (Локомотив) 10,00, 19. Велина Начова (Тракия 96) 10,94

200 метра

юноши: 1. Мартин  Димитров (Локомотив) 22,35, 4. Любомир Илев (Локомотив) 23,48, 28. Мартин Бекриев (Локомотив) 25,12, 32. Даниел  Стратиев (Ботев) 25,24, 50. Дамян  Минчев (Локомотив) 26,73

девойки: 1. Анна Миланова  (Ивет Лалова) 26,10, 16. Александра Тодорова (Тракия) 28,05, 21. Симона Пaрова (Локомотив) 28,15, 37. Стефани Димитрова (Локомотив) 29,01, 70. Виктория Деянова (Локомотив) 30,29, 76. Елеонора Божинова (Галакси) 30,37, 78. Симона Динкова (Локомотив) 30,51, 85. Мария-Виктория Пайташка (Локомотив) 31,42, 92. Виктория Михалева (Локомотив) 32,10

400 метра

юноши: 1. Димитър  Панделиев (Супер спорт Вн) 49,86, 17. Мартин Бекриев (Локомотив) 57,79, 30. Лазар  Сълчев (Тракия) 63,37

девойки: 1. Евгения Стоименова (Академик Сф) 57,83, 33. Невена Бойчева (Актив 2013) 67,14, 34. Йолина Михова (Актив 2013) 67,34

800 метра 

юноши: 1. Димитър  Панделиев (Супер спорт Вн) 1,56,68, 27. Лазар  Сълчев (Тракия) 2,27,25

девойки: 1. Мина Младенова (Силистра) 2,19,33, 33. Велина Начова (Тракия 96) 3,05,13

3000 метра

девойки: 1. Десислава Лазарова (Юниверсал) 10,56,12, 5. Мария Стоилова (Тракия) 12,08,28

4 по 200 метра

юноши: 1. Супер спорт Вн 1,35,65, 4. Локомотив 1,39,39

девойки: 1. Супер спорт Вн 1,47,03, 3. Ботев 1,48,07, 18. Тракия 96 2,01,67, Локомотив DQ 

гюле

юноши: 1. Стоян Христов (Михаил Желев) 13,92, 7. Кирил-Константин Стойчев (Тракия 96) 13,32

девойки: 1 Християна Василева (Михаил Желев) 12,91, 5. Теодора Петрова (Тракия) 11,11, 7. Рая Божкова (Тракия 96) 10,41, 8. Дария Мишовска (Енерджи) 10,32, 12. Божидара Димитрова (Тракия 96) 8,69, 14. Нина  Бикриева (Тракия 96) 7,40, 19. Ани Величкова (Тракия 96) 6,95

скок дължина

юноши: 1. Боян Хаджитодоров (Павел Павлов Вр) 6,96, 8. Иван Славов (Локомотив) 5,71, 14. Стефан  Марков (Тракия) 4,84

девойки: 1. Радина  Величкова (Ботев) 5,77, 5. Петя Бозукова (Ботев) 5,46, 9. Мария Николова (Локомотив) 5,14, 10. Маги Димитрова (Локомотив) 5,04, 11. Рая  Кутинчева (Ботев) 4,82, 12. Дияна  Ангелова (Ботев) 4,82, 17. Николета Бозукова (Ботев) 4,90, 18. Екатерина Йонова (Галакси) 4,89, 21. Александра Тодорова (Тракия) 4,78, 23. Виктория Романова (Локомотив) 4,65, 24. Лора Витанова (Локомотив) 4,64, 26. Преслава Йорданова (Локомотив) 4,57, 29. Виктория  Димитрова (Локомотив) 4,33, 30. Христина Белчинова (Локомотив) 4,32, Павлина  Николова (Локомотив) NM,  Андреа Балабанова (Пълдин) DNS

троен скок 

юноши: 1. Зинга Барбоза Фирмин (Радио 999) 13,77, 3. Иван Славов (Локомотив) 12,96

девойки: 1. Дияна  Ангелова (Ботев) 12,18, 3. Петя Бозукова (Ботев) 12,07, 9. Андреа Балабанова (Пълдин) 10,88, 11. Елеонора Божинова (Галакси) 10,84

скок височина

юноши: 1. Христо Атанасов (Михаил Желев), 13. Илиян Марков (Тракия) 155

девойки: 1. Ирен Саръбоюкова (Харманли) 185, 11. Виктория Романова (Локомотив) 145

овчарски скок

 юноши: 1. Йордан Киров (Тракия 96) 440, 2. Мартин  Неделев (Тракия 96) 380, 3. Георги Боев (Тракия 96) 340, 5. Атанас  Бошнаков (Тракия 96) 280, 6. Мирослав Ахмет (Тракия 96) 280, 7. Александър Тодоров (Тракия 96) 240

девойки: 1. Ния Гергова (ЦСКА) 260, 4. Ванеса Косова (Тракия 96) 220, 6. Кристияна Тодорова (Тракия 96) NM

седмобой

девойки: 1. Яна Стоева (Свети Георги) 3166, 2. Сияна  Бръмбарова (Енерджи) 60 м пр - 9,12/885, св - 1,47/588, гюле - 10,48/561,  сд - 5,61/732, 800 м - 02:56,79/396, Общо - 3162

Оцени новината

Оцени новината
5/5 от 1 оценки
5/5 от 1 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
0 коментара

Анкета

Кое е любимото ви място за отдих и разходка в Пловдив?