64

Рекорд, 5 титли и 5 медала за Пловдив от НШ по лека атлетика до 18 г.

Подобрен рекорд, пет титли, два сребърни и три бронзови медала спечелиха пловдивските лекоатлети от проведения през уикенда в зала "Фестивална" Национален шампионат по лека атлетика под 18 г.

Талантливата Ива Деливерска подобри рекорда на 60 метра с препятствия при 18-годишните, спирайки хронометъра на 8,47 секунди. Преди седмица състезателката на СКЛА "Енерджи" спечели златния медал и от НШ до 20 г. с резултат 8,47, който също е рекорд за възрастта.

Така Ива спази традицията тази дисциплина да е изцяло пловдивска - с рекорди предните години титлите до 18 г. печелеха Пламена Чакърова (22, Ботев) 8.69 сек. и Пламена Миткова (21, Локомотив) с 8,75 сек.

Миналата година Деливерска е шампионка до 16 г. - също с рекорден резултат - 8,56 секунди.

В същата дисциплина, но при юношите Здравко Здравков (Ботев) завърши трети, като постижението от 8,23 сек. е негово лично най-добро.

Примата в тази възраст - Радина Величкова (Ботев) продължи с убедителното си представяне, печелейки два златни медала - на 60 метра и скок дължина. В спринта Радина спечели златото с 7.57 секунди на финала (7.54 в сериите). В трапа за скок на дължина Радина се приземи на 5.81 метра от дъската. Припомняме, че миналата седмица пловдивчанката завърши втора в същата дисциплина с резултат 5,89 метра.

Класиранията на пловдивските атлети:

60 м
мъже, и.к.: Денис Димитров (Тракия 96) 6.97, Ивайло Щипков (Локомотив) 6.99, Любомир Илиев (Локомотив) 7.17, Данаил Данаилов (Тракия 96) 7.18, Станислав Нешев(Локомотив) 7.57

юноши: 32. Илиян Марков (Локомотив) 7.67, 51. Виктор Косов (Тракия 96) 7.95, 52. Константин Христев (Тракия 96) 7.98

девойки: 1. Радина Величкова (Ботев) 7.57 (7.54 в сериите), 10. Стефани Димитрова (Локомотив) 8.18, 12. Христина Белчинова (Локомотив) 8.21, 15. Полина Арабаджиева (Ботев) 8.24, 18. Симона Павлова (Локомотив), 20. Ивет Илиева (Ботев) 8.31, 37. Полина Арабаджиева (Локомотив) 8.47, 45. Райна Кузева (Локомотив) 8.56, 46. Василена Пехливанова (Пълдин) 8.57, 48. Виктория Стоилова (Локомотив) 8.58, 49. Елена Игнатова (Локомотив) 8.58, 86. Ивета Стефанова (Локомотив) 9.07, 94. Симона Динкова (Локомотив) 9.19

200м
мъже и.к.: Ивайло Щипков (Локомотив) 22.00, Мартин Димитров (Локомотив) 22.21, Любомир Илиев (Локомотив) 22.84, Станислав Нешев (Локомотив) 23.55

юноши: 18. Мартин Бекриев (Локомотив) 24.50, 33. Георги Георгиев (Локомотив) 25.27

девойки: 11. Мария Николова (Локомотив) 27.20, 27. Стефани Димитрова (Локомотив) 28.12, 37. Христина Белчинова (Локомотив) 28.53, 40. Йолина Михова (Галакси) 28.64, 72. Райна Кузева (Локомотив) 29.65, 76. Елена Игнатова (Локомотив) 29.84, 82. Симона Динкова (Локомотив) 30.18, 95. Ивета Стефанова (Локомотив) 31.01, 99. Невена Бойчева (Актив 2013) 31.52, 103. Валентина Бучкова (Актив 2013) 32.31

400м
юноши: 7. Мартин Бекриев (Локомотив) 53.22, 24. Георги Георгиев (Локомотив) 57.53, 19. Олександър Инскрук (Тракия) 56.72, 26. Божидар Пантев (Тийм Клявков) 57.70

жени и.к.: Силвия Георгиева (Актив 2013) 1:03.35, Ралица Дончева (Актив 2013) 1:07.67

девойки: 31. Йолина Михова (Галакси) 1:07.44, 50. Кая Генчева (Тийм Клявков) 1:13.27

800м
юноши: 9. Васил Понев (Енерджи) 2:09.66, 19. Божидар Пантев (Тийм Клявков) 2:20.11

1500м
жени и.к.: Лиляна Георгиева (Актив 2013) 4:29.30
девойки: 7. Ванеса Гергиникова (Тракия) 5:15.78

3000м-девойки
3. Ванеса Гергиникова (Тракия) 11:47.10

60м пр

юноши: 3. Здравко Здравков (Ботев) 8.23 PB!

девойки: 1. Ива Деливерска (Енерджи) 8.44, 10. Виктория Димитрова (Локомотив) 10.05
юноши под 20г. и.к.: Борислав Попгеоргиев (Локомотив) 8.23, Георги Хаджийски (Тракия 96) 8.59

Скок височина

юноши: 3. Самуил Цонов (Ботев) 1,83, 5. Владимир Козарев (Ботев) 1,75, 7. Нико Костело (Ботев) 1,70, 10. Владимир Николов (Ботев) 1,65

девойки: 14. Елеонора Чобанова (Ботев) 1,35

Овчарски скок

юноши: 1. Йордан Киров (Тракия 96) 4,20, 3. Александър Тодоров (Тракия 96) 3,80, 4. Атанас Бошнаков (Тракия 96) 3,60, 5. Мирослав Ахмет (Тракия 96) 3,60

девойки: 1. Рая Цоковска (Тракия 96) 2,40, 2. Дияна Пешева (Тракия 96) 2,40

мъже и.к.: Иван Енев (Тракия 96) 4.40

Скок дължина

юноши: 8. Илиян Марков (Локомотив) 5,98, 22. Мартин Костадинов (Тийм Клявков) 4,87,

девойки: 1. Радина Величкова 5,81, 6. Дияна Ангелова (Ботев) 5,23, 8. Александра Тодорова (Тийм Клявков) 4,97, 11. Полина Арабаджиева (Локомотив) 4,88, 12. Рая Кутинчева (Ботев) 4,87, 14. Василена Пехливанова (Пълдин) 4,86, 14. Маги Димитрова (Локомотив) 4,86, 17. Андреа Балабанова (Пълдин) 4,81, 18. Ивет Илиева (Ботев) 4,78, 19. Елеонора Чобанова (Ботев) 4,77, 29. Преслава Йорданова (Локомотив) 4,47

Троен скок

юноши: 2. Нико Костело (Ботев) 12,46, 4. Владимир Козарев (Ботев) 12,21

девойки: 4. Дияна Ангелова (Ботев) 11,35, 6. Андреа Балабанова (Пълдин) 11,21, 7. Преслава Йорданова (Локомотив) 11,04, 8. Екантерина Йонова (Галакси) 10,80, 13. Виктория Димитрова (Локомотив) 10,05

Гюле

юноши: 19. Иван Качаков (Тракия 96) 8,09, 21. Станислав Станков (Тракия 96) 7,96

девойки: 4. Дария Мишовска (Тракия 96) 10,80, 12. Витория Сънсарова (Тракия 96) 8,55, 13. Нина Бекриева (Тракия 96) 8,68, 21. Ани Величкова (Тракия 96) 7,09

петобой
6. Велина Начова (Тракия 96) 60 м - 650/10.34, вс - 312/1.20, гюле - 275/6.06, дс - 376/4.29, 800 м - 429/2:53.38

Оцени новината

Оцени новината
5/5 от 2 оценки
5/5 от 2 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
2 коментара
Град Козлодуй

Град Козлодуй

30.01.2024 | 08:46

Бате Юли ЧНГ Желая Ви Здраве Щастие Късмет Семейно Щастие

Отговори
0 0
Град Козлодуй

Град Козлодуй

30.01.2024 | 08:44

Б раво

Отговори
0 0

Анкета

Как оценявате възнагражденията от близо 3000 лева, които ще получават общинските съветници в Пловдив?