Пловдивските отбори с добри резултати при децата

Обнадеждаващи резултати постигнаха трите пловдивски отбора на осминафиналите за Купата на БФС. Ботев и Спартак се върнаха с равенства при гостуванията си в Стара Загора и Добрич. Локомотив пък загуби с минималното 2:3 срещу Национал в столицата. Домакините поведоха с 2:0, но с Любомир Мерджанов вкара два гола и изравни преди в последната минута да падне третото попадение в мрежата на гостите.
В Стара Загора децата на Ботев направиха слабо първо полувреме, което позволи на Берое да открие. Канарчетата бяха коренно преобразени след почивката и Иван Аврамов вкара ценния гол на чужд терен, с което оформи и крайното 1:1.
Изключително интересен двубой се игра в Добрич. Гостите от Спартак поведоха с 3:1, но домакините стигнаха до равенството. Цветан Вълчинов откри за Спартак, а Мартин Господинов изравни до почивката.

През второто полувреме Кристиян Чолаков от дузпа отново изведе пловдивчани напред в резултата. Васил Стойчев вкара третия гол за гостите.

В края Дилян Стоянов и Никола Владев направиха резултата 3:3. Играчите на Спартак, които направиха много пропуски, имат леко предимство, заради головете на чужд терен, но прогноза за крайния победител от сблъсъка едва ли може да се направи.