Следвайте ни

Пловдивчани с 8 титли от националното до 16 г. във Велико Търново

viber icon

Осем шампионски титли спечелиха състезателите от Пловдив на Националното по лека атлетика до 16 г., което се проведе на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

В спринта на 100 метра очаквано първи и втори са момчетата от Локомотив - Мартин Димитров и Любомир Илев.

Скокът на дължина се превръща в традиционно пловдивска дисциплина. Двете титли бяха спечелени от съотборниците в Ботев Християн Георгиев и Радина Величкова.

Любопитното е, че при момичетата в трапа скачаха 14 пловдивчанки. Логично Петя Бозукова (Ботев) и Сияна Бръмбарова (Енерджи) спечелиха среброто и бронза.

Резултатите на пловдивските атлети:

100 м
момчета: 1. Мартин Димитров Локомотив 11.26, 2. Любомир Илев Локомотив 11.91, 5. Борис Паков Пълдин 12.20, 12. Даниел Димитров Локомотив 12.82
момичета: 1. Вероник Жекова Супер спорт Варна 12.75, 7. Петя Бозукова Ботев 13.19, 11. Стефани Димитрова Локомотив 13.61, 14. Мария Кръстева Галакси 13.64, 26. Виктория Димитрова Локомотив 14.24, 33. Катрин Самоковлиева Локомотив 14.58

400 м
момичета: 1. Алексана Петкова Ивет Лалова Спринт Академи 58.28, 21. Йолина Михова Актив 2013 68.63

1500 м
момичета: 1. Рамона Николова Младост 2012 Благоевград 4,57,59, 8. Мария Стоилова Тракия 5,39,64

100 м пр.
момчета: 1. Боян Хаджитодоров Павел Павлов Враца 14.57, 4. Здравко Здравков Ботев Пловдив 15.39
момичета: 1. Вероник Жекова Супер спорт Варна 14.84, 3. Сияна Бръмбарова Енерджи 15.23, Александра Иванова Локомотив 16.62 DNF, 14. Андреа Балабанова Пълдин 17.14

скок дължина
момчета: 1. Християн Георгиев Ботев 6.60, 4. Борис Паков Пълдин 5.81, 7. Даниел Радев Ботев 5.51, 16. Иван Славов Локомотив 4.72
момичета: 1. Радина Величкова Ботев 5.58, 2. Петя Бозукова Ботев 5.50, 3. Сияна Бръмбарова Енерджи 5.44, 15. Лилия Димитрова Локомотив 4.89, 17. Андреа Балабанова Пълдин 4.78, 21. Елеонора Божинова Галакси 4.53, 23. Екатерина Йонова Галакси 4.46, 27. Маги Димитрова Локомотив 4.40, 35. Миряна Вълчева Галакси 4.14, 37. Преслава Йорданова Локомотив 3.98, 38. Зара Медарова Локомотив 3.95, 39. Павлина Николова Локомотив 3.91, 41. Христина Кадиева Пълдин 3.80, 43. Мария Николова Локомотив 3.59

овчарски скок
момчета: 1. Мартин Неделев Тракия 96 360, 2. Йордан Киров Тракия 96 300, 3. Георги Боев Тракия 96 280, Мирослав Ахмет Тракия 96 NM
момичета: 1. Кристияна Тодорова Тракия 96 220, Антония Меракова Тракия 96 NM

диск
момчета: 1. Кирил-Константин Стойчев Тракия 96 41.88
момичета: 1. Мариела Маркова 32.97, 7. Божидара Димитрова Тракия 96 21.47

гюле
момчета: 1. Кирил-Константин Стойчев Тракия 96 15.93
момичета: 1. Християна Василева 13.76, 7. Теодора Петрова Тракия 9.46

4х100
момчета: 1. Локомотив 47.05, 4 Тракия 96 50.37
момичета: 1. Супер спорт Варна 50.50, 2. Ботев 51.22, 6. Локомотив 53.07, 9. Галакси 54.46

Юлиян Ангелов

Юлиян Ангелов

Журналист - екип "Спорт"

Юлиян Ангелов от юни 1992 година работи в спортния екип на вестник "Марица". Към момента и за Спорт в marica.bg.   Още

Още от категорията

Виж всички

Коментари (0)

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай

Анкета

Ще гласувате ли на извънредните парламентарни избори през юли?