Пламена Миткова с втори резултат на дълъг скок в света за девойки
- 21:42, 22.01.2022
- 09:50, 25.01.2022
- 3639
- 0
Три златни, един сребърен и два бронзови медала и втори резултат за девойки в света записаха в актива си пловдивските атлети, участващи н 51-ото издание на международния турнир по лека атлетика в зала „Академик“.
Общо 27 лекоатлети от Локомотив, Тракия 96, Тракия, Актив и Галакси участваха в надпреварите в зала "Асикс Арена".
Пламена Миткова се приземи на 6,30 метра в скока на дължина. Освен златото, постижението на възпитаничката на Ивайло Русенов и донесе второ място в световната ранглиста за девойки.
Съотборникът на Пламена - Мартин Димитров спечели бягането на 200 м при 18-годишните, като 22.25 е негов личен резултат.
Третото злато за Пловдив донесе Силвия Георгиева от Актив 2013, която спря хронометрите на 800 метра на 2:13.53 минути.
Кристина Борукова за трети пореден път е втора на 400 метра, и за втори пред нея е чужденка - сега гъркинята Адриана Фера.
Щафетата на Локомотив 4х200 съставена от юноши младша възраст - Даниел Димитров, Васил Русенов, Борислав Попгеоргиев и Мартин Димитров завърши на трето място при мъжете.
Победителите и пловдивските участници:
МЪЖЕ
60 метра: 1. Георги Христов Славия-София 6,87, 10. Венелин Камбуров Локомотив 7,19, 15. Илиян Димитров Тракия 7,35
200 м мъже - 1. Антонио Иванов Ивет Лалова Спринт Академи 21.88, 4. Ивайло Щипков Галакси 22,81, 10. Илиян Димитров Тракия 26,20
200 м под 18 г. - 1. Мартин Димитров Локомотив 22,24, 6. Любомир Илев Локомотив 24,29
200 м под 20 г.: 1. Тодор Тодоров Академик-София 22,14, 5. Данаил Данаилов Тракия 96 24,50, 8. Владимир Кирчев Галакси 23,81, 9. Ивайло Андреев Галакси 23,84
400 м: 1. Йордан Гюров Академик-София 49.17, 9, Илиян Димитров Тракия 52,39
скок дължина - 1. Божидар Саръбоюков Хеброс-Харманли 7,25, 7. Васил Русенов Локомотив 6,60, 8. Борислав Попгеоргиев Локомотив 6,59
овчарски скок: 1. Евгени Енев Академик София 521, 5. Мартин Неделев Тракия 96 Ангел Бахчеванов Тракия 96 DNS
4 по 200 м/ Атлетик София 1:30.66, 3. Локомотив (Даниел Димитров, Васил Русенов, Борислав Попгеоргиев, Мартин Димитров) 1:36.57
ЖЕНИ
60 м - 1 . Никол Андонова Костенец 7,48, Пламена Миткова Локомотив 7.74 DNS, Йоана Георгиева Локомотив 7.91 DNS, 7. Петя Софийска Локомотив 8,02, 11. Ралица Нейчева Тракия 96 8,33
60 м пр.: 1. Никол Андонова СК Костенец 8.50, 4. Веселина Димитрова Тракия 96 9,29, 5. Пламена Тосева Тракия 96 9,60,
200 м: 1. Ванеса Янкова КЛАСА 24,58, 3. Кристина Борукова Тракия 96 25,47
400 м: 1. Адриана Фера Гърция 55,03, 2. Кристина Борукова Тракия 96 56,50, 6. Андреа Савова Тракия 96 59,18
800 м: 1. Силвия Георгиева Актив 2013 2:13.53
скок на дължина: 1. Пламена Миткова Локомотив 6,30, 6, Йоана Георгиева Локомотив 5,47, 11. Петя Софийска Локомотив 5,26
Водещи новини
Коментари
Отговор на коментара написан от Премахни