Малкият Буда спечели "Kinder"-а по тенис до 12 г. във Варна

Божидар Шишков (Локомотив Пловдив) спечели турнира по тенис до 12 годишна възраст от веригата „Kinder Joy of moving Tennis Trophy", който се проведе през уикенда на кортовете на ТК "Черно море Елит Варна.

Във финала синът на популярния фен на Ботев Антон Шишков-Буда победи съотборника си в Локомотив Дейвид Илиев с 6-2. В спор за третото място Николай Бунчев (Малееви София) се наложи с 6-1 над Антон Петров (Славия Бомел 9).

България се включва в програмата за четвърта поредна година. След отлаганията поради епидемията от коронавирус, в календара на БФТ се предвидени 6 турнира във възрастовите групи до 9 и 10 г. и 4 турнира до 11 и 12 г. В тях децата ще се съревновават помежду си, за да излъчат представителите за международните финали.

Финалният международен турнир ще се проведе през м. ноември в „Рафа Надал Академи" в Майорка, Испания.
Финалното класиране ще се изготви на база общия брой точки от изиграните турнири, като всеки състезател трябва да е участвал в поне 4 (четири) от общо шестте турнира до 9 и 10 г. и в поне 3 (три) от общо четирите турнира до 11 и 12 г.

Класираните състезатели на първо място в крайните ранглисти ще получат възможността да участват във финалния световен турнир в Испания, като разходите по участието ще бъдат поети от БФТ.