64

Илиян Марков (Тракия) е трети в трибоя на турнира "Григор Христов"

Илиян Марков (Тракия) се класира на трето място в трибоя за момчета под 14 г. на турнира "Григор Христов", който се проведе днес на стадиона на НСА. Надпреварата е част от веригата "А1 атлетика за младежи", която включва общо 6 турнира. Първото състезание беше на 20 април в София, а следващото е на 13 май във Видин.

Победител днес е Мехмед Христов (Атлетик Хасково) с 205 точки, пред Васил Антонов (Радуканови Видин) - 190.

В генералното класиране води Мехмед Христов (Атлетик Хасково) с 396 точкиа, втори е Илиян Марков (Тракия) с 374, а съотборникът му Васил Понев е четвърти с 329 точки.

Най-високо ранкираната състезателка от Пловдив при момичетата е Ванеса Гергиникова (Тракия), която е 13-а в генералното класиране.

Класирането на пловдивските атлети

Момчета:

3. Илиян Марков Тракия 60 м - 8,0/70 скок дължина - 4,49/55 800 м - 02:30,1/64 точки - 189

Момичета:

5. Мария Николова Локомотив 60 м - 8,2/78 скок дължна - 4,70/59 600 м - 01:53,0/66 точки - 203

Никол Тодорова Локомотив 8,4/70 3,47/24 DNS/0 DNF

P.s. За сведение на посрещачите - треньорите в Локомотив Ивайло Русенов и Николай Атанасов-Джоко са първи и втори в тласкането на гюле на турнира "Григор Христов - ветерани и приятели"!!!