64

Фурор за гимнастичките от Тракия, Спартак и Тракия Елит

Шест медала  в различните възрасти извоюваха ансамблите на СК "Тракия" от Международния турнир по художествена гимнастика за Купа "Импала", който се проведе в Стара Загора.

Съгражданките им от Спартак спечелиха Приз за любим ансамбъл на публиката с композицията "Миньоните"

Надпреварата е последна проверка на отборите преди ДП ансамбли.

Резултатите на Тракия:

ДМВ до 10

Рая Камбурова, Константина Хубенова, Александра Бакърова, Даниела Велчева и Михаела Еленина с треньор Десислава Игнатова се класираха на: 2-ро място многобой, 2-ро място без уреди, 2-ро място топки

ДМВ

Симона Гюлфиданова, Биляна Петкова, Каролина Костова, Мариана Петкова и Магдалена Петкова с треньор Джемиле Халилова се класираха на 3-то място

Кристина Долапчиева, Никол Пеева, Божидара Тодорова, Жулиана Урумова и Сиана Лазарова с треньор Анета Гайдажиева се класираха на 4-то място

ДСВ

Първи отбор: Гергана Трендафилова, Магдалена Петкова, Николета Дернева, Дарина Христова, Никол Чиплакова и Петра Стойчева с треньор Ирина Чернева се класираха на 1-во място

Втори отбор: Мария Лесова, Мария-Никол Василева, Мирела Джамбова, Радостина Бояджиева и Мая Пенева с треньор Силвена Чернева се класираха на 3-то място

Жени

Втори отбор: Марина Дошева, Габриела Долапчиева, Варвара Кузягина, Ваня Бутилова и Светлана Филипова с треньор Анета Гайдажиева се класираха на 5-то място

Първи отбор: Снежана Колева, Анелия Личева, Мариела Чалъкова, Ивайла Дафчева и Алекса Маринова с треньор Нина Саръсакалова се класираха на 6-то място

Междувременно, гимнастичките на "Тракия Елит" спечелиха четири отличия от 13-ия турнира "Диляна 2022", който се проведе в Пазарджик