64

Фурор на "Марица" на ДЛОП, 1 кръг по щанги в Асеновград

Седем златни, шест сребърни и три бронзови медала спечелиха атлетите на "Марица" (Пловдив) от завършилото през уикенда Държавно лично-отборно първенство в Асеновград.

В отборното класиране при кадетите и кадетките до 17 години "жълто-сините" спечелиха титлата , а при кадети 15 години и юноши са на второ място.

Заслужава да се отбележат постиженията на Бояна Костадинова (49 кг. девойки), която спечели първото място с резултат от 157 кг в двубоя (72 изхвърляне и 85 в изтласкването). Любопитното е, че с резултата си Бояна щеше да спечели първите места и при жените до категория 64 кг.

Другият впечатляващ атлет от зала "Милен Добрев" е 15-годишният Виктор Костадинов, който спечели титлата в кат. до 73 кг. с двубой от 239 кг. (106 изхвърляне и 133 изтласкване).

Специалистите предричат бляскаво бъдеще в щангите на двамата пловдивчани.

Медалите, спечелени от състезатели на "Марица":

Златни медали: Николай Дончев кат. 67 кг. кадети 15 г., Виктор Костадинов кат. 73 кг. кадети 15 г., Галин Продански кат. 67 кг. юноши, Красимира Вълчева кат. 81 кг. кадетки 17 г., Бояна Костадинова кат. 49 кг. девойки, Иво Ибрям кат. 89 кг. кадети 17 г., Симеон Мъсков кат. 102 кг. кадети 17 г.

Сребърни медали: Октавян Иванов кат. 81 кг. кадети 17 г., Денис Мехмед кат.89 кг. юноши, Илия Петров кат. 89 кг. кадети 17 г., Кристефан Богойски кат. 96 кг. юноши, Димитър Дончев кат. 61 кг. кадети 17 г., Ивайло Чернашки кат. 96 кг. кадети 17 г.

Бронзови медали: Христо Спасов кат. 81 кг. кадети 17 г., Александра Иванова кат. 49 кг. Кадетки 17 г., Юлия Йорданова кат. 59 кг. кадетки 17 г.