64

Два рекорда и 9 титли за пловдивската атлетика от Държавното под 18 г.

Два национални рекорда подобриха състезателки на Ботев (Пловдив) на първенството по лека атлетика за юноши и девойки под 18 години в София.

Пламена Чакърова е рекордьорка на 100 м с пр. за девойки, а Радина Величкова е на 100 м за момичета да 16 г.

Постижението на Пламена (13.78 сек) е седмо в ранглистата на Европа за сезона.

Радина спря хронометрите в сериите на (11.91), коетое с 5 стотни по-добро постижение от досегашния и рекорд.

Иначе, пловдивските атлети спечелиха общо 9 златни, девет сребърни и 3 бронзови медала. За отбелязване е, че в и двете спринтови щафети победителите са пловдивчани.

Резултатите до10-о място на пловдивчани:

100 м
юноши: 6. Любомир Илев Локомотив 11,54
девойки: 1. Радина Величкова Ботев Пловдив 11,98

110 м пр.
юноши: 2. Георги Хаджийски Тракия 96 14,64, 3. Борислав Попгеоргиев Локомотив 14,69, 7. Алексанър Евров Тракия 96 16,63

100 м пр.
девойки: 1. Пламена Чакърова Ботев Пловдив 13,81, 4. Сияна Бръмбарова Енерджи 14,92, 8. Александра Иванова Локомотив 16,74

200 м
юноши: 2. Владимир Кирчев Галакси 22,80, 5. Борислав Попгеоргиев Локомотив 23,36, 8. Кристиян Тахмизян Тракия 96 24,15
девойки: 9. Евгения Ангелова Локомотив 27,04

400 м
юноши: 2. Владимир Кирчев Галакси 50,95

4 х 100 м
юноши: 1. Локомотив 44,32, 2. Тракия 96 44,56
девойки: 1. Ботев Пловдив 48,46, 3. Локомотив 50,94

400 м пр.
девойки: 2. Ива Деливерска Енерджи 65,27

3000 м
девойки: 7. Мария Стоилова Тракия 11,45,09

скок дължина
девойки: 1. Радина Величкова Ботев 5,78, 2. Сияна Бръмбарова Енерджи 5,74, 4. Петя Бозукова Ботев 5,61, 8. Дияна Ангелова Ботев 5,34, 9. Надежда Враджева Ботев 5,30

троен скок
юноши: 2. Васил Русенов Локомотив 14,83, 4. Даниел Димитров Локомотив 13,72, 5. Камен Калчев Галакси 13,68
девойки: 1. Петя Бозукова Ботев 12,10, 4. Надежда Враджева Ботев 11,83, 6. Дияна Ангелова Ботев 11,33, 8. Ива Кушинова Ботев 10,89, 10. Андреа Балабанова АК Пълдин 10,64

овчарски скок
юноши: 1. Йордан Киров Тракия 96 420, 2. Мартин Неделев Тракия 96 380, 3. Георги Боев Тракия 96 350, 4. Стоил Атанасов Тракия 96 320
девойки: 1. Еманоела Атанасова Тракия 96 240, 2. Кристияна Тодорова Тракия 96 220, 4. Ванеса Косова Тракия 96 200, 5. Ема Минева Тракия 96 200

тласкане на гюле
юноши: 6. Кирил-Константин Стойчев Тракия 96 13,09
девойки: 6. Теодора Петрова Тракия 10,33

диск
юноши: 1. Антон Рачев Тракия 96 43,10, 5. Атанас Делибашев Тракия 96 41,22, 6. Кирил-Константин Стойчев Тракия 96 38,74
девойки: 5. Рая Божкова Тракия 96 29,82, 7. Божидара Димитрова Тракия 96 26,86

Оцени новината

Оцени новината
0/5 от 0 оценки
0/5 от 0 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
0 коментара

Анкета

Къде е най-добре да бъде разположен зоопаркът в Пловдив?