64

Дубъл сребро и бронз за Пловдив от Държавното на класиците

По два сребърни и бронзови медала спечелиха пловдивските борци от държавния личен-отборен шампионат за момчета в класическия стил, който се проведе в зала "Дечко Стефанов" в Търговище.

В конкуренцията на 179 състезатели от 27 клуба Димитър Милев и Сребрин Боев (Атлетик) останаха със сребро след преборванията, а момчетата от Локомотив - Димитър Димитров и Мартин Ангелов са с бронзови медали.

Сребрин Боев (Атлетик) спечели сребърен медал в кат. 68 кг, след като загуби във финала от Сергей Стоев (Ботевград) с 9:1. Любопитно е, че тази категория бе най-пловдивската в турнира. От записаните 26 участника в нея, шестима бяха от Града под тепетата.

Общо 14 пловдивчани участваха в надпреварата - 12 от Атлетик и двама от Локомотив.