Следвайте ни

Девет титли и 7 медала за Пловдив в атлетиката до 20 г.

viber icon

Девет титли, пет втори места и две трети места сечелиха атлетита от Пловдив от националното първенство за юноши и девойки под 20 г. в зала „Асикс Арена“ в София.

Седмица по-рано при 18-годишните Пламена Миткова (Локомотив Пловдив) и Гени Семковски станаха двойна шампиони от надпреварите в зала „Асикс Арена“ през уикенда.

Пловдивчанката, която взе две злата и едно сребро от първенство за по-малката възрастова група преди седмица, спечели скока на дължина (5.62) и скока на височина (167).

Семковски стана първенец на 1500 м (4,10.88) - негов личен рекорд и покрит норматив за балканския шампионат в зала,  и на 800 м (1,53.82).

Резултати:

Юноши
60 м
1. Веселин Живков Академик-София 6,86, 7. Венелин Камбуров Локомотив-Пловдив 7,25, 9. Йордан Йорданов Тракия 96-Пловдив 7,28, 17. Ивайло Щипков СК Галакси-Пловдив 7,41, 20. Васил Кафеджийски Локомотив-Пловдив 7,47, 21. Васил Димитров АК Пълдин 7,49, 28. Мартин Нури Тракия 96-Пловдив 7,58, 32. Димитър Желев Локомотив-Пловдив 7,61, 33. Станислав Кисев Локомотив-Пловдив 7,63, 34. Иван Петков Тракия-Пловдив 7,64, 36. Левтери Стоев СК Галакси-Пловдив 7,68, 39. Александрос Кацогианнос Тракия 96-Пловдив 7,80

400 м
1. Михаил Гаргов Супер спорт-Варна 50,38, 20. Стоян Стаматов Тракия-Пловдив 55,52, 24. Ивайло Андреев СК Галакси-Пловдив 56,39, 33. Мартин Нури Тракия 96-Пловдив 59,44

800 м
1. Гени Семковски Тракия 96-Пловдив 1,53,82, 4. Минчо Давидов Тракия 96-Пловдив 2,03,03, 8. Димитър Аргиров Тракия-Пловдив 2,05,45, 13. Стоян Стаматов Тракия-Пловдив 2,09,42

1500 м
1. Гени Семковски Тракия 96-Пловдив 4,10,88, 4. Валентин Къдринов Тракия-Пловдив 4,16,37

3000 м.
1. Мартин Балабанов Академик-София 9,13,07, 3. Валентин Къдринов 2002 Тракия-Пловдив 9,23,76

60 м пр.
1. Добромир Николов АК Плевен 2014 8,28, 6. Станислав Кисев Локомотив-Пловдив 9,04

скок височина
1. Габриел Митов Спринт-Ч.Бряг 205, 14. Ивайло Андреев СК Галакси-Пловдив 160

скок дължина
1. Димитър Ташев АСКЛА Сливен 7,01, 9. Цветослав Горчев Локомотив-Пловдив 6,03, 11. Даниел Борисов Локомотив-Пловдив 5,75, 12. Кирил Петков СК Галакси-Пловдив 5,48

троен скок
1. Иван Божилов АСКЛА Сливен 14,70, 5. Даниел Борисов Локомотив-Пловдив 13,86, 6. Красимир Кирчев СК Галакси-Пловдив 13,27

овчарски скок
1. Евгени Енев Тракия 96-Пловдив 480, 2. Мирослав Иванов Тракия 96-Пловдив 420, 4. Димитър Благоев Тракия 96-Пловдив 360, 5. Юлиян Минчев Тракия 96-Пловдив 360, 8. Мартин Йорданов Тракия 96-Пловдив 300
11. Атанас Гълъбов Тракия 96-Пловдив 260

4 х 400
1. Академик София - 3,27,62, 4. Тракия Пловдив - 3,46,68

Девойки

60 м
1. Мартина Писачева Локомотив-Пловдив 7,72, 2. Цветелина Гемишева Тракия 96-Пловдив 7,88, 4. Александра Коларова Локомотив-Пловдив 8,11, 5. Мила Димитрова СКЛА Енерджи-Пловдив 8,14, 7. Маргарита Василева Локомотив-Пловдив 8,14, 8. Савина Станчева Тракия 96-Пловдив 8,20, 10. Луиза Димова Локомотив-Пловдив 8,23, 18. Виолета Савова Тракия-Пловдив 8,39, 29. Николета Петкова Тракия 96-Пловдив 8,82, 38. Деница Борисова Локомотив-Пловдив 9,25, 41. Вера Делева Тракия-Пловдив 9,47

400 м
1. Ванеса Янкова КЛАСА 58,43, 11. Клаудия Тодорова СК Актив 2013 - Пловдив 63,76, 13. Златка Райчева Локомотив-Пловдив 64,80, 14. Ивана Иванова Тракия 96-Пловдив 65,10, 22. Камелия Панчева Локомотив-Пловдив 67,22, 26. Екатерина Грозева Тракия 96-Пловдив 69,94

800 м
1. Ива Чиликова Дунав-Русе 2,23,35, 2. Клаудия Тодорова СК Актив 2013 - Пловдив 2,24,88, 15. Екатерина Грозева Тракия 96-Пловдив 2,43,66

1500 м
1. Елица Тодорова Средногорски атлет-Пирдоп 4,41,31, 6. Лидия Заирова Тракия-Пловдив 5,26,80

3000 м
1. Елица Тодорова Средногорски атлет-Пирдоп 10,46,23, 6. Лидия Заирова Тракия-Пловдив 11,54,06

60 м пр.
1. Росалия Рангелова Локомотив София-Никола Карапетров 8,98, 8. Веселина Димитрова Тракия 96-Пловдив 9,58

скок височина
1. Пламена Миткова Локомотив-Пловдив 167, 6. Маргарита Хаджийска Тракия 96-Пловдив 150, 10. Веселина Димитрова Тракия 96-Пловдив 145

скок дължина
1. Пламена Миткова Локомотив-Пловдив 5,62, 4. Йоана Георгиева Локомотив-Пловдив 5,36, 5. Петя Софийска Локомотив-Пловдив 5,25, 8. Емилия Кичукова АК Пълдин 5,07, 11. Наталия Грозева Локомотив-Пловдив 4,82

троен скок-девойки
1. Емилия Кичукова АК Пълдин 11,44, 2. Петя Софийска Локомотив-Пловдив 11,29

овчарски скок
1. Йова Петрова Дунав-Русе 280, 2. Ванеса Димитрова Тракия 96-Пловдив 280, 3. Ванеса Цветкова Тракия 96-Пловдив 240

тласкане на гюле
1. Яна Копчева Тракия-Пловдив 14,13, 5. Венелина Петкова Тракия 96-Пловдив 10,43

4 х 400 м
1. Локомотив Пловдив - 4,10,72, 6. Тракия 96-Пловдив - 4,30,29

Юлиян Ангелов

Юлиян Ангелов

Журналист - екип "Спорт"

Юлиян Ангелов от юни 1992 година работи в спортния екип на вестник "Марица". Към момента и за Спорт в marica.bg.   Още

Още от категорията

Виж всички

Коментари (0)

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай

Анкета

Ако Община Пловдив разполага с 50 млн. лева за строителство догодина, с какво да започне?