Следвайте ни

"А1 атлетика за младежи" мина през Пловдив

viber icon

Над 60 подрастващи атлети от 5 до 13 години участваха в занимания от програмата „А1 атлетика за младежи“ в Пловдив.

Стадионът на атлетическия клуб „Тракия“ стана арена на щафетни игри за по-малките атлети и трибой за родените през 2007-а, 2008-а и 2009-а година. Няколко атлетически клуба от града под тепетата се включиха в трибоя, а заниманията по „Детска атлетика“ бяха посетени от десетки деца от Пловдив.

Най-силни резултати в трибоя даде Сияна Бръмбарова, която бе най-бърза на 60 м с 8.3, а на скок дължина постигна 5.01.

Всички деца бяха наградени от Ивайло Русенов (атлет номер едно на България за 2003-а година и вицешампион на света на троен скок при юношите под 20 години през 1998-а година) и президентът на основния клуб организатор „Галакси“ – Антоанета Петкова.

Децата получиха фланелки и грамоти от „А1 атлетика за младежи“. 

Неофициални резултати от дисциплините на трибоя:

Момичета 60 м: Сияна Бръмбарова (Енерджи) 8.3, Лилия Димитрова (Локомотив) 8.4, Екатерина Йонова (Галакси) 8.5, Ива Деливерска (Енерджи) 8.5, Савина Делчева (Тракия) 8.8, Стефани Димитрова (Локомотив Пловдив) 8.9, Емануела Атанасова (Тракия) 9.0, Александра Тодорова (Тракия) 9.1, Виктория Димитрова (Локомотив Пловдив) 9.4, Ана Мочкова (Локомотив Пловдив) 9.5, Антония Ишева (Локомотив Пловдив) 9.7, Спасиана Проданова (Локомотив Пловдив) 9.8, Ема Минева (Тракия) 9.8, Маргарита Пейчева (Тракия) 9.8, Маргарита Вълкова (Енерджи) 9.8, Виктория Гайтанска (Локомотив) 10.4

Момчета 60 м: Васил Понев (Тракия) 8.6, Росен Балабосов (Тракия) 8.8, Илиен Марков (Тракия) 9.0, Стилиан Иванов (Тракия) 9.7, Кристиян Мърков (Галакси) 10.2

Момичета – скок дължина: Сияна Бръмбарова (Енерджи) 5.01, Лилия Димитрова (Локомотив) 4.40, Екатерина Йонова (Галакси) 4.27, Ива Деливерска (Енерджи) 4.19, Савина Делчева (Тракия) 4.12, Александра Тодорова (Тракия) 4.04, Спасиана Проданова (Локомотив Пловдив) 3.81, Виктория Димитрова (Локомотив Пловдив) 3.77, Ана Мочкова (Локомотив Пловдив) 3.76, Ема Минева (Тракия) 3.75, Емануела Атанасова (Тракия) 3.70, Антония Ишева (Локомотив) 3.69, Маргарита Пейчева (Тракия) 3.53, Виктория Гайтанска (Локомотив) 3.46, Стефани Димитрова (Локомотив) 3.37, Маргарита Вълкова (Енерджи) 3.19

Момчета скок дължина: Росен Балабосов (Тракия) 4.05, Илиан Марков (Тракия) 3.53, Васил Понев (Тракия) 3.46, Стилиан Иванов (Тракия) 3.29, Кристиан Мърков (Галакси) 3.21

Момичета – 600 м: Йолина Михова (Актив 2013) 1:47.5, Емануела Атанасова (Тракия) 1:49.4, Сияна Бръмбарова (Енерджи) 1:55.6, Савина Делчева (Тракия) 1:55.9, Ива Деливерска (Енерджи) 1:56.0, Ема Минева (Тракия) 1:56.9, Лилия Димитрова (Локомотив) 2:01.4, Виктория Димитрова (Локомотив) 2:10.8, Маргарита Пейчева (Тракия) 2:15.6, Александра Тодорова (Тракия) 2:19.0, Маргарита Вълкова (Енерджи) 2:24.6, Стефани Димитрова (Локомотив) 2:26.3, Ана Мочкова (Локомотив) 2:35.3, Спасиана Проданова (Локомотив) 2:36.3, Виктория Гайтанска (Локомотив) 2:46.0

Момчета – 800 м: Васил Понев (Тракия) 2:46.2, Росен Балабосов (Тракия) 2:55.1, Кристиан Мърков (Галакси) 3:12.8, Стилиан Иванов (Тракия) 3:23.4, Илиян Марков (Тракия) 3:31.2

Още от категорията

Виж всички

Коментари (0)

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай

Анкета

За кого бихте гласували, ако изборите бяха днес?