64
Следвайте ни

39 медала за пловдивското плуване от международен турнир "Бриз"

viber icon

Пловдивското плуване спечели 39 медала от на международния турнир на клуб "Бриз", който е в памет на Иван Стойчев - Рошавия. Освен състезатели от 40 български клуба в надпреварата участват спортисти от Хърватия и Молдова. 

"Пловдив 2019" завърши на второ място в генералното класиране по медали с актив от 15 златни, 14 сребърни и 6 бронзови. Пред плувците на Славяна Раденкова е само националният тим на Молдова с 86 отличия.

От Пловдив в състезанието участваше и състезателката на "Mладост'91" Кристиана Георгиева, която има 1 златен, 1 сребърен и 2 бронзови медала.

11-годишният Христо Петков ("Пловдив 2019") е един от седемтимата състезатели, които приключиха състезанията в бургаската "Арена Парк ОЗК" с по 4 златни медали.

Резултатите на плувците от Пловдив от последните две сесии:

100 съчетано
E (10 год): момчета: 1. Виктор Гинов Бургас 1:19.12, 2. Борис Александров 11 Пловдив 2019 1:20.05

D (12 год): момчета: 1. Кристиан Тодоров 09 Пловдив 2019 1:10.73

C (14 год): момичета: 1. Николета Илиева Бриз 1:11.96, 8. Александра Шаранкова 08 Пловдив 2019 1:17.77
момчета: 1. Дарен Кирилов Доростол 1:04.38, 8. Ивайло Начков 08 Пловдив 2019 1:16.06

B (16 год): момчета: 1. Данила Свет Молдова 1:00.12, 4. Антон Георгиев 05 Пловдив 2019 1:03.14, 5. Деян Влахов 05 Пловдив 2019 1:03.24
A (18 год): момичета: 1. Петя Боянова Левент 1:05.93, 2. Кристиана Георгиева 01 Младост'91 1:11.35

200 св. стил
D (12 год): момичета: 1. Рая Въчкова Астери 2:24.89, 4. Мария Анастасова 09 Пловдив 2019 2:34.33

C (14 год): момчета: 1. Кирил Кирсанов Молдова 1:58.25, 13. Кристиан Билянов 07 Пловдив 2019 2:17.93, 14. Илиян Михайлов 07 Пловдив 2019 2:25.19

A (18 год): момчета: 1. Иван Палигоров 1:51.55, 5. Георги Колев 01 Пловдив 2019 1:59.91, 7. Пламен Пенков 03 Пловдив 2019 2:16.17

100 бруст
E (10 год): момичета: 1. Александра Попова Бургас 1:35.52, 4. Мария Русева 11 Пловдив 2019 1:51.55
момчета: 1. Христо Петков 11 Пловдив 2019 1:29.27, 4. Мартин Давчев 11 Пловдив 2019 1:33.22

D (12 год): момичета: 1. Ксения Роговей 1:21.23, 3. Надя Рахман 09 Пловдив 2019 1:28.63, 5. Лора Шаранкова 10 Пловдив 2019 1:32.88
момчета: 1. Димитър Петков Боляри 1:22.77, 2. Кристиан Тодоров 09 Пловдив 2019 1:23.13, 4. Боян Тончев 09 Пловдив 2019 1:32.18

C (14 год): момичета: 1. Александър Лесечий Молдова 1:10.50, 9. Ивайло Начков 08 Пловдив 2019 1:21.59

200 гръб
D (12 год): момичета: 1. Ивайла Йонкова Викинг 2:38.53, 2. Анита Радулова 10 Пловдив 2019 2:43.15
момчета:1 . Денислав Узунов 09 Пловдив 2019 2:35.67

C (14 год): момичета: 1. Наталия Заитева Молдова 2:18.10, 9. Анна Мария Стойновска 08 Пловдив 2019 2:45.99 
момчета: 1. Бранимир Павлов Левент 2:14.67, 4. Кристиан Билянов 07 Пловдив 2019 2:33.36

B (16 год): момчета: 1. Антон Динев Бургас 2:11.89, 5. Петър Петров 06 Пловдив 2019 2:21.48

4 по 50 съчетано
1. Молдова 2:01.71, 11. Пловдив 2019 (Анита Радулова, Лора Шаранкова, Мария Анастасова, Александра Шаранкова) 2:22.07 
1. Молдова 1:48.54, 7. Пловдив 2019 (Георги Колев, Пламен Пенкова, Деян Влахов, Петър Петров) 1:55.56

50 св. стил
E (10 год): момчета: 1. Филип Михайлов Смолян  29.71, DSQ Борис Александров Пловдив 2019 33.56
момичета: 1. Лили Илкова Левент 32.38, 5. Боряна Янева 11 Пловдив 2019 36.58, 20. Мария Русева 11 Пловдив 2019 42.06

D (12 год): момичета: 1. Антония Начева Боляри 28.93, 7. Теодора Бахчеванска 10 Пловдив 2019 34.20

A (18 год): момичета: 1. Станислава Сарандева Добруджа 27.44, 3. Кристиана Георгиева 01 Младост'91 28.21

200 бруст
D (12 год): момчета: 1. Никола Николов Делфин 2:47.07, 5. Боян Тончев 09 Пловдив 2019 3:25.64
момичета: 1. Надя Рахман 09 Пловдив 2019 3:10.05, 4. Лора Шаранкова 10 Пловдив 2019 3:21.52

C (14 год): момчета: 1. Алексей Памуков Бриз 2:35.14, 6. Ивайло Начков 08 Пловдив 2019 2:56.41, 7. Илиян Михайлов 07 Пловдив 2019 2:57.29
B (16 год): момичета: 1. Даниел Илиев Добруджа 2:29.68, 7. Петър Петров 06 Пловдив 2019 2:35.96

50 бътерфлай
D (12 год): момчета: 1. Христо Петков 11 Пловдив 2019 31.92, 4. Мартин Давчев 11 Пловдив 2019 34.67
момичета: 1. Боряна Янева 11 Пловдив 2019 38.32

E (10 год): момчета: 1. Кристиан Тодоров 09 Пловдив 2019 30.92
момичета: 1. Мария Анастасова 09 Пловдив 2019 33.73, 8. Анита Радулова 10 Пловдив 2019 39.76, 10. Теодора Бахчеванска 10 Пловдив 2019 41.11

B (16 год): момичета: 1. Коста Пиринкси Левски 25.67, 5. Деян Влахов 05 Пловдив 2019 27.06

A (18 год): момчета: 1. Любомир Борисов Варна 25.02, 2. Георги Колев 01 Пловдив 2019 25.71, 5. Пламен Пенков 03 Пловдив 2019 29.99
момичета: 1. Кристиана Георгиева 01 Mладост'91 30.44

400 съчетано
B (16 год): момчета: 1. Данила Свет Молдова 4:45.32, 5. Антон Георгиев 05 Пловдив 2019 5:01.57

C (14 год): момичета: 1. Никол Енева Добруджа 5:31.24, 6. Александра Шаранкова 08 Пловдив 2019 5:52.94

4 по 50 св. стил
1. Молдова 1:44.26, 8. Пловдив 2019 (Георги Колев, Петър Петров, Александра Шаранкова, Лора Шаранкова)  1:54.43

Юлиян Ангелов

Юлиян Ангелов

Журналист - екип "Спорт"

Юлиян Ангелов от юни 1992 година работи в спортния екип на вестник "Марица". Към момента и за Спорт в marica.bg.   Още

Още от категорията

Виж всички

Коментари (0)

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай

Анкета

За кой кандидат-президент ще гласувате на 14 ноември?