64

Лудо Световно: Мароко разнебити Белгия с 2:0

Световното в Катар се превръща в "гробище на фаворити", след като и Мароко реши да хвърли бомба, побеждавайки с 2:0 Белгия. Африканците оглавявиха класирането в група "F". Точни във вратата на Тибо Куртоа бяха Абделхамид Сабири в 73-ата минута и резервата Закария Абухал в добавеното време.

Отборът на Белгия тотално разочарова с представянето си в мача. Тимът Роберто Мартинес спокойно може получи приза за най-апатичен отбор на това първенство.

Малко преди почивката гол на мароканците беше отменен след преглед с ВАР. Хаким Зиеш вкара директно от пряк свободен удар. При изпълнението му Хакими и Саис скочиха пред Куртоа в опит да засекат топката в мрежата му. И двамата обаче не я уцелиха, а тя се удари в тялото на белгийския страж и влетя в мрежата му. При прегледа със системата за видеоповторения обаче стана ясно, че Ромен Саис е в засада, която беше маркирана от съдията Сесар Рамос oт Мексико.

След успеха Мароко събра 4 точки и излезе на първото място в група "F". Белгия е втори с 3 точки след победата на старта над Канада (1:0). Хърватия е трети с 1 точка, а от 18:00 часа днес се изправя срещу "кленовите листа".