64

Испания удиви - над 1000 паса, 0 удара на Коста Рика

Беше твърде лесно. Испания не забеляза Коста Рика - 7:0. Отборът на Луис Енрике отбеляза три попадения още до 31-ата минута: Дани Олмо, Марко Асенсио и Феран Торес (от дузпа) се забавляваха. Във втория испанците довършиха съперника с топките на Мората, Солер, Гави, а Феран Торес отбеляза дубъл (има 15 гола в 32 мача за националния отбор).

Луди числа в статистиката. Феновете на Коста Рика не трябва да гледат

Първо, нека проучим картината, а след това ще разгледаме по-подробно и ще подчертаем други важни събития.

Любопитно е, че първите седем удара на испанците към вратата бяха голове, осмият Кейлор Навас (вратарят на Коста Рика) отрази, но вече при резултат 0:7.

А над 1000 паса е най-голямата наслада! Това е като нивото на Хави Иниеста, дори по-високо!

• 18-годишният Гави стана най-младият играч в Испания, играл на Световно първенство или Евро. Той е на 18 години и 110 дни. Преди това рекордът принадлежеше на Сеск Фабргас: през 2006 г. той влезе като резерва срещу Украйна на 19 години и 41 дни.

• И това не е всичко: Гави стана най-младият голмайстор в историята на Световното първенство след Пеле (вкара на 17 години и 239 дни на Световното първенство през 1958 г.) и Мануел Росас (вкара гол за Мексико на 18 години и 93 дни на Световното първенство през 1930 г. ) .

• Испанците за първи път вкараха 7 гола в един мач на Световно първенство. Отборът е в страхотна форма: спечели 5 от последните 6 мача с общ резултат 14:1.

• Началото на Мондиал 2022 беше твърде лесно за испанците. Коста Рика не отправи нито един удар (испанците имаха 17) и владееше топката само 18 процента. 0 удара в мач от Световно първенство ​се случват за втори път в историята. Първият също беше с Коста Рика - през 1990 г. изобщо не застраши бразилците. Статистиката се води от 1966 г.

• Отделно удоволствие: 1043 паса с точност 93,6%.

• Испания даде най-добър старт сред фаворитите досега. Да оценим в детайли: Франция победи Австралия с 4:1, британците бяха уверени (също 3:0 до почивката), но през второто полувреме иранците поне отговориха (6:2). Холандия вкара срещу Сенегал едва след 84-ата минута - 2:0.

Подчертаваме: Испания счупи рекорда за притежание на топката в мачовете от Световното първенство

81.7% притежание на топката е най-добрият резултат в историята на световните първенства. Преди това начело беше Аржентина, която през 2010 г. не даде топката на Гърция в 80,3% от времето.