64

Хари Кейн изпусна дузпа - прати топката и Англия сред зрителите

Оливие Жиру вкара победния гол, за да може Франция да победи Англия с 2:1 и да се класира на полуфинал срещу Мароко, след като Хари Кейн пропусна късна дузпа, предаде АФП.

Орелиен Чуамени изведе Франция напред през първото полувреме, но Кейн изравни от дузпа след почивката. В 78-ата минута Жиру удари топката с глава и даде преднина за Франция, а Кейн пропусна втория си наказателен удар в мача.

Англия беше по-добрият отбор през голяма част от мача, но почти от нищото Франция се върна в играта, когато Жиру се разписа 11 минути преди края.

След това Кейн пропусна с удар над гредата от втората си дузпа в мача, а очакванията на Англия да спечели първи голям международен трофей след Мондиала през 1966 г. продължават.

Франция е на път да се превърне в първия отбор след Бразилия преди 60 години, който успешно ще защита Световната си титла.

След като Бразилия бе елиминирана в петък, а Англия отстранена днес, Франция вече е сигурен фаворит за запазване на короната си и се готви да се изправи срещу Мароко на полуфинала.

Саутгейт бе определил непроменен състав с Букайо Сака и Фил Фодън от двете страни на Кейн в атака.

Това означаваше, че той устоя на изкушението да се върне към петима в опит да противодейства на заплахата, която представлява Килиан Мбапе.

Във френския отбор не липсват заплахи за голове, но малцина можеха да предвидят, че откриващото попадение ще бъде дело на полузащитника Чуамени. Той е само на 22 години и преди този мач се беше разписал само веднъж за страната си.