64

Германия като Аржентина, "втаса" срещу Япония

Германия не изневери на традициите си и стартира трето поредно Световно първенство със загуба. Япония поднесе втората голяма сензация на Мондиал 2022. Самураите осъществиха пълен обрат и победиха Германия с 2:1 в откриващия мач от Група

Е. Илкай Гюндоган вкара за Бундестима от дузпа в 33-ата минута и на полувремето изглеждаше, че няма начин Япония да се отърве от загуба с 3-4 гола.

Резервата Рицу Доан изравни в 75-ата след добавка след удар на Минамино, избит от Нойер. Успехът за азиатците бе изкован седем минути преди края на редовното време, когато друго играч влязъл на смяна - Такума Асано вкара красиво попадение.

Тази издънка поставя отбора на Ханзи Флик в много деликатна ситуация относно класирането му за осминафиналите. Германия се изправя срещу Испания във втория си мач.

Успехът на Япония е втората бомба на Мондиала в Катар, след като вчера също с 2:1 Аржентина отстъпи пред Саудитска Арабия.

ГЕРМАНИЯ - ЯПОНИЯ 1:2
1:0 - Гюндоган 33-дузпа, 1:1 - Доан 75, 1:2 - Асано 83

ГЕРМАНИЯ: 1. Мануел Нойер – 2. Антонио Рюдигер, 3. Давид Раум, 15. Никлас Зюле, 23. Нико Шлотербек – 6. Йосуа Кимих, 10. Серж Гнабри (89  26. Юсуфа Мукоко , 13. Томас Мюлер (67 18. Йонас Хофман), 14. Джамал Мусиала (79 11. Марио Гьотце) 21. Илкай Гюндоган   (67 8. Леон Горецка) , 7. Кай Хаверц (79 9. Никлас Фюлкруг)
Резерви: 12. Кевин Трап, 22. Марк-Андре тер Стеген, 4. Матиас Гинтер, 5. Тило Кехер, 16. Лукас Клостерман, 17. Юлиан Брандт, 19. Лерой Сане, 20. Кристиан Гюнтер, 24. Карим Адейеми, 25. Армел Бела-Котчап
Треньор: Ханзи Флик

ЯПОНИЯ: 12. Шуичи Гонда – 4. Коу Итакура, 5. Юто Нагатомо (56 9. Каору Митома), 19. Хироки Сакаи (74  10. Такуми Минамино) , 22. Мая Йошида – 6. Ватару Ендо, 11. Такефуса Кубо (46 16. Такехиро Томиуаси), 14. Юня Ито, 15. Даичи Камада, 17. Ао Танака (71 8. Ритсу Доан  ) – 25. Даизен Маеда (56 18. Такума Асано)
Резерви: Еиджи Кашавима, 23. Даниел Шмидт, 2. Мики Йамане, 3. Його Танигучи, 7. Гаку Шибасаки, 13. Ходемаса Морита, 20. Шуто Мачино, 21. Аясе Уеда, 24. Юки Сома, 26. Хироки Ито
Треньор: Хаджиме Мориясу

Стадион: Халифа интернешънъл стейдиъм (Доха)