61

Дания и Тунис завъртяха първото 0:0 на Мондиала

Дания и Тунис направиха първото равенство 0:0 от началото на Мондиала в Катар. Мачът от група D се игра на Едюкейшън Сити Стейдиъм. Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като тунизийците могат да съжаляват повече, че не успяха да стигнат до победата, защото изпуснаха по-добрите положения през първите 45 минути.

В 11-ата минута Мохамед Драгер отправи удар от разстояние, топката рикошира в Андреас Кристенсен и премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Каспер Шмайхел.

Йоаким Андерсен отправи далечен удар в 22-ата минута, но Аймен Дамен спаси без никакви затруднения.

Тунис отбеляза гол в 23-ата минута чрез Исам Джебали, но попадението правилно не бе зачетено заради засада. При подаването към Джебали, нападателят на Тунис бе зад отбраната на Дания.

Десет минути по-късно Пиер-Емил Хьойберг отправи далечен удар по посока на вратата на Тунис, но Аймен Дамен спаси.

Тунис получи много добра възможност в 38-ата минута в наказателното поле на Дания. След центриране от корнер топката попадна в Аиса Лайдуни, който отправи много мощен удар, но кълбото премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Каспер Шмайхел.

Четири минути по-късно Джебали бе изведен сам срещу Каспер Шмайхел. Датският вратар направи страхотно спасяване. Тунизийският нападател се опита да прехвърли Шмайхел, но датският вратар се намеси решаващо, избивайки топката в корнер.

Аиса Лайдуни пропиля много добра възможност за Тунис в 50-ата минута. Той получи много добър извеждащ пас и поведе топката още от своята половина. Силата на Лайдуни не му стигна обаче да завърши атаката с удар и в крайна сметка топката бе избита в корнер.

Пет минути по-късно Дания вкара гол чрез Андреас Сков Олсен, но попадението не бе зачетено заради засада във входа на атаката. При подаването към Микел Дамсгор, той беше зад отбраната на Тунис.

Микел Дамсгор центрира в наказателното поле на Тунис в 57-ата минута, след което Каспер Долберг стреля с глава, но Аймен Дамен се намеси и спаси.

Кристиан Ериксен отправи много хубав удар от разстояние в 69-ата минута, но Аймен Дамен демонстрира чудесен рефлекс и спаси.

Дания направи фрапантен пропуск в 70-ата минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Тунис, Андреас Кристенсен стреля с глава, а топката срещна левия страничен стълб на вратата на Аймен Дамен. Андреас Корнелиус не успя отблизо да прати топката във вратата на Тунис.

Дания – Тунис 0:0

Дания: 1. Каспер Шмайхел, 2. Йоаким Андерсен, 4. Симон Кяер (65' - 25. Йеспер Линдстрьом), 5. Йоаким Мееле, 6. Андреас Кристенсен, 8. Томас Дилейни (45+1' - 14. Микел Дамсгор), 10. Кристиан Ериксен, 13. Расмус Кристенсен, 23. Пиер-Емил Хьойберг, 11. Андреас Сков Олсен (65' - 21. Андреас Корнелиус), 12. Каспер Долберг (65' - 7. Матиас Йенсен)

резерви: 16. Оливер Кристенсен, 22. Фредерик Рьонов, 3. Виктор Нелсон, 9. Мартин Брейтуейт, 15. Кристиан Норгаард, 17. Йенс Стрюгер Ларсен, 18. Даниел Вас, 19. Йонас Винд, 20. Юсуф Юрари Поулсен, 24. Роберт Сков, 26. Александър Ба

старши треньор: Каспер Хюлманд

Тунис: 16. Аймен Дамен, 3. Талби Монтасар, 4. Мериа Ясин, 6. Дилан Брон, 14. Аиса Лайдуни (88' - 13. Фержани Саси), 17. Ельес Шкири, 20. Мохамед Драгер (88' - 21. Уахби Кечрида), 24. Али Абди, 7. Юсеф Мсакни (80' - 8. Ханибал Меджбри), 9. Исам Джебали (80' - 11. Таха Кениси), 25. Анис Бен Слиман (67' - 23. Наим Слити)

резерви: 1 Аймен Матлути, 22. Бешир Бен Саид, 26. Хасен Муез, 2. Билел Ифа, 5. Надер Гандри, 10. Уахби Хазри, 12. Али Маалул, 15. Али Бен Ромдан, 18. Гайлен Чаалели, 19. Сейфелдин Джазири

старши треньор: Джалел Кадрид

съдия: Сесар Рамос (Мексико)