61

Бразилия се забавлява с Корея за 4:1, среща Хърватия за място на полуфиналите

Бразилия се класира за четвъртфиналите на Световното първенство, след като спечели безпроблемна победа с 4:1 над Южна Корея на стадион „974“. Кариоките си решиха всичко само за половин час през първото полувреме, реализирайки 4 гола в рамките на 30 минути. За място във финалната четворка тимът на селекционера Тите ще се изправи срещу Хърватия.

Бразилската самба стартира още в седмата минута, когато Винисиус Жуниор получи пас от Ричарлисон и елегантно преодоля Сьонг-гю Ким. Пет минути по-късно Неймар бе точен от дузпа, спечелена от Ричарлисон. Гълъба добави попадение и на собствената си сметка в 29-ата минута след прекрасен извеждащ пас на Тиаго Силва. Лукас Пакета също намери място сред голмайсторите в 37-ата минута след брилянтно подаване на Винисиус.

През второто полувреме бразилците намалиха оборотите и позволиха на Южна Корея да върне едно попадение в 76-ата минута, когато по изключително красив начин с удар от дистанция Сьонг-Хо Паик прати топката неспасяемо в мрежата на Алисон Бекер. Вратарят на Бразилия бе заменен четири минути по-късно от третия страж Уевертон. По този начин Тите даде шанс за изява на всички 26 играчи, които повика на Мондиала.

Бразилия – Южна Корея 4:1

1:0 Винисиус Жуниор 7', 2:0 Неймар (д) 12', 3:0 Ричарлисон 29', 4:0 Лукас Пакета 37', 4:1 Сьонг-Хо Паик 76'

Бразилия (4-2-3-1): 1. Алисон – 14. Едер Милитао (63' 13. Дани Алвеш), 4. Маркиньос, 3. Тиаго Силва (К), 2. Данило (72' 24. Бремер) – 5. Каземиро, 7. Лукас Пакета – 11. Рафиня, 10. Неймар, 20. Винисиус Жуниор (72' 26. Габриел Мартинели) – 9. Ричарлисон

Резерви: 12. Уевертон, 23. Едерсон, 8. Фред, 13. Дани Алвеш, 15. Фабиньо, 17. Бруно Гимараеш, 19. Антони, 21. Родриго, 22. Евертон, 24. Бремер, 25. Педро, 26. Габриел Мартинели

Селекционер: Тите

Южна Корея (4-2-3-1): 1. Сьонг-гю Ким – 15. Мун-Хван Хим, 4. Мин-Джае Ким, 19. Йон-Гвон Ким, 3. Джин-су Ким (46' 14. Чул Хонг) – 6. Ин-Бом Хванг (65' 8. Сьонг-Хо Паик), 5. Ву-Йон Юнг (13. Юн-Хо Сон) – 11. Хи-Чан Хван, 10. Джае-Сун Лий, 7. Хюн-мин Сон – 9. Ги-Сунг Чо

Резерви: 12. Бум-Кюн Сонг, 21. Хьон-Ву Жо, 2. Йонг-Гю Йон, 8. Сьонг-Хо Паик, 13. Юн-Хо Сон, 14. Чул Хонг, 16. Уй-Джо Хванг, 17. Санг-Хо На, 18. Канг-Ин Лий, 20. Кюнг-Вон Квон, 22. Чанг-Хун Квон, 23. Тае-Хван Ким, 24. Ю-Мин Чо, 25. Ву-Йонг Жонг, 26. Мин-Кю Сонг

Селекционер: Пауло Бенто