61

Англия и САЩ на осминафинал! "Трите лъва" срещу Сенегал, янките срещу Нидерландия

Англия и САЩ се класираха за осминафиналите на Световнтото първенство в Катар. Тимът на Гарет Саутгейт разгроми Уелс с 3:0 и е лидер в крайното класиране на Група В на Мондиала. Маркъс Рашфорд даде аванс на "трите лъва" с брилянтен гол директно от пряк свободен удар 50-ата минута. Само 98 секунди по-късно Фил Фодън удвои аванса за своя тим. Рашфорд отново напомни за себе си в 68-ата минута, когато след серия от финтове вкара трети гол за Англия.

Англичаните ще се изправят срещу втория от Група А – Сенегал, във фазата на осминафиналите. Уелс приключва второто си участие на световни финали като завършва на последната позиция в групата с актив от само една точка.

Тимът на САЩ надви Иран с 1:0 в пряк дуел за второто място, което класира на осминафиналите. Попадение на Кристиан Пулишич в 38-ата минута раздели двата тимав напрегнатия двубой. Уестън Маккени с хубав диагонален пас изведе Сержиньо Дест на дясното крило. Футболистът на Милан веднага пусна топката във вратарското поле, където Кристиан Пулишич изпревари защитниците на Иран и отблизо засече топката в мрежата на Алиреза Бейранванд.