Зверски бой на първия мач с публика в Германия ВИДЕО

Със зверски бой приключи първия мач с публика в Германия след карантината по стадионите, заради коронавирус. Прочутият с фанатичните си привърженици тим на Динамо (Дрезден) шокира, след като по време на пандемия допусна цели 10 000 зрители на стадиона си за двубоя с Хамбургер ШФ (4:1) от първия кръг за Купата на Германия. Толкова се събраха тази вечер на “Рудолф Хабирг Щадион” в Саксония, след като местните власти позволиха на клуба да домакинства пред толкова фенове, колкото прецени. Спортното съоръжение е с капацитет малко над 32 000 места.

Шокът беше още по-голям, защото играещият вече в Трета лига Динамо разгроми с 4:1 Хамбургер ШФ, който преди няколко месеца за малко да спечели промоция за Първа Бундеслига. Домакините вкараха два гола още до 16-ата минута, а малко след началото на второто полувреме забиха и трети. Гостите намалиха чак в края на двубоя, но в добавеното време ултрасите на Дрезден ликуваха още веднъж, след като от дузпа беше оформен крайният резултат.

След края на двубоя играчът на Хамбургер ШФ Тони Лайстер се качи директно на трибуните и се нахвърли на привърженик на съперника. Лайстер директно награди човека и го събори на земята, а само реакцията на други фенове около тях предотврати по-сериозен инцидент.

Причината за реакцията на футболиста не е ясна. Любопитен факт е, че Лайстер е роден в Дрезден и до 2014-а бе част от отбора на Динамо.

С победа се поздрави и Хановер 96 - 3:2 при визитата си на Вюрцбургер Кикерс. Българският футболист в редиците на домакините Владимир Николов остана сред резервите. Рот-Вайс (Есен) пък надви елитния Арминия (Билефелд) с 1:0 у дома.