Зидан заложен на дузпата след уникален резил на Реал

Треньорът на Реал Зинедин Зидан е пред уволнение след една от най-срамните загуби в историята на гранда от Мадрид. Белия балет бе отстранен от аматьорския Алкояно за Купата на Краля още на 1/16 финалите след поражение с 1:2 след продължения. За гостите беше точен Едер Милитао. Домакините изравниха чрез гол на Жозе Солбес в 81-та минута, шокирайки играчите на Зидан. Въпреки че останахa с 10 човека в продълженията, скромният тим от третото ниво на испанския футбол по сензационен начин стигна до гол в 115-та минута, дело на Хуанан Касанова.

Унижението на Реал в сряда вечер отново поставя на дневен ред въпроса за бъдещето на треньора Зинедин Зидан, пише вестник AS. Шокиращото поражение от слабака Алкояно (Трета дивизия), както и предхождащите го равенства срещу Елче и Осасуна и загуба от Атлетик Билбао, направиха така, че тимът има само една победа в последните си пет двубоя. В същото време кореспондентът на Marca и El Chiringuito Феликс Диас твърди, че взаимоотношенията между французина и играчите не са добри. “В понеделник един от футболистите ми сподели, че Зидан не е говорил с тях от месеци насам”, отбелязва журналистът.