Загуба с 1:2! Хебър счупи стомната в Пазарджик(ВИДЕО)

Първа домакинска загуба от началото на сезона инкасира футболният тим на Хебър, който в мач от 10-тия кръг на Втора ПФЛ отстъпи с 1:2 на Спортист(Своге).

Любопитен е фактът, че и трите гола в срещата паднаха буквално от нищото.

В 9-та минута отбраната на Хебър остана пасивна при шаблонно центриране и непокритият Томи Костадинов направи отблизо безпомощен Александър Любенов за 0:1.

Хебър се върна в мача в 22-та минута по идентичен начин. След безобиден тъч топката бе изпратена в пеналта на гостите, където добре пласиралият се Александър Димитров изравни резултата с отмерен удар - 1:1. До почивката ще се запомнят още само две ситуации. Гостите имаха малшанс във 2-та минута, когато след центриране от фаул Любенов боксира кълбото в краката на Томи Костадинов, но той не успя да уцели опразнената домакиска врата от границата на наказателното поле.

Най-красивата комбинация се случи в 38-та минута, но тогава пък Жак Пехливанов не можа да улучи целта след перфектна триходова комбинация.

При последвалият корнер Живко Петков стреля във вратаря Стефано Кунчев.

През втората част Хебър имаше само два шанса да стигне до попадение, но този път Фортуна не бе с пазарджиклии.

В 73-та минута на огнева позиция излезе Красимир Илиев, чийто удар от десетина метра обаче излезе в аут.

В 81-та минута пък страничния дирек помогна на гостите след удар на Георги Каракашев.

Между тези две ситуации "шоколадите" стигнаха до победно попадение, което бе колкото случайно, толкова и красиво.

Негов автор в 75-та минута стана Деян Христов, който в опита си да върне топката в посока на вратата на Хебър прехвърли Александър Любенов за крайното 1:2.

За отбелязване и фактът, че след почивката играта бе накъсвана многократно от лежането на гостите по терена, които всячески опитваха да печелят време още при резултат 1:1.

След втория гол в тяхна полза този тактически прийом бе вкаран в действие с още по-голям интензитет.

До края на срещата опитите на Хебър за промяна на статуковото се удавиха в море от безсилие.

Хебър: Александър Любенов(к), Томислав Папазов, Ивайло Тодоров, Живко Хаджиев, Тодор Гочев, Жак Пехливанов, Ивайло Лазаров(56-Красимир Илиев), Тодор Чаворски(68-Георги Каракашев), Йордан Тодоров(56-Васил Божинов), Александър Димитров(Цветелин Тонев), Живко Петков

Спортист: Стефано Кунчев, Богомил Богомилов, Борислав Стойчев(к), Иво Харизанов, Ваньо Иванов, Йордан Апостолов(85-Мартин Митков), Кристиян Кочилов, Кирил Янакиев(90-Николай Томов), Айкут Рамадан, Томи Костадинов, Деян Христов(90-Григор Долапчиев),

Гл. съдия: Станимир Тренчев(София)

Ас. съдия 1: Юлиян Тодоров(София)

Ас. съдия 2: Стоян Стоянов(Кюстендил)

Четвърти съдия: Иван Иванов(София)

Делегат на БФС: Мишо Бахов(Н. Загора)

Съд. Наблюдател: Стефан Спасов(Перник)