За втора поредна година: Наш плувен талант е номер 1 в Германия

Йосиф Миладинов (роден 2003 г.) продължава отличната си кариера на плувец в Германия. Пловдивчанинът спечели и последното състезание - турнира по многобой в Майнинген, след като финишира пръв и в петте дисциплини на състезанието при 12-годишните в 25-метров басейн - на 100 метра свободен стил, гръб, бруст, делфин и 200 м съчетано. Така нашенецът оглави класирането в листата на Германия за своята възраст в три дисциплини на 25-метров басейн - свободен стил, гръб и делфин, и е втори на бруст и 200 съчетано. Правнукът на Димитър Станчев - Щуката, един от популярните футболисти на „Локомотив” от 50-те години на миналия век, и внук на друг пловдивски футболист - Йосиф Кавалов-Цуката, сега учи в шести клас на спортното училище в Ерфурт. Там е на пълна издръжка, осигурена от Германския плувен съюз. Йосиф е възпитаник на Славяна Раденкова и Стефан Георгиев в ЖПК Младост`91. Той е в Германия от есента на 2014 г., а през март т. г. бе изтеглен в спортното училище в Ерфурт.