Юноша на Ботев блесна с два гола за България U19

Юношеският национален отбор на България до 19 години постигна убедителен успех с 4:0 над Северна Македония U19 в контрола, играна в Алания. С два гола се отличи юношата на Ботев Георги Трифонов, а още два добави Мартин Сораков от Славия. В стартовия състав излязоха бившите юноши на канарчетата Никола Илиев и Станислав Шопов. На смяна влезе Пламен Цончев. Цял мач игра кадърът на школата на Локо Християн Петров, който сега е преотстъпен от ЦСКА на Литекс. Вратарят на черно-белите U19 Кристиян Томов пък остана на пейката.

Нашите откриха резултата в 34-тата минута. Преминалият от Ботев (Пд) в Интер (Милано) Никола Илиев центрира в наказателното поле, където Трифонов засече с глава за 1:0.

Второто попадение отново бе реализирано от Трифонов в 62-р минута след ново центриране отляво, този път на Цветанов. Влезлият като резерва Мартин Сораков пък бе автор на другите две попадения. В 67-ата минута футболистът на Славия завърши отлична комбинация с изстрел от малък удар за 3:0, а малко след това открадна топката от македонската отбрана и след самостоятелен пробив оформи крайния резултат.

България игра в състав: 12. Светослав Вуцов, 4. Християн Петров, 3. Алекс Луканов, 5. Георги Господинов (72 - Александър Бучков), 2. Валентин Цветанов (72- Александър Георгиев), 6. Емануил Мирчев, 8. Емил Ценов (86  - Валентин Николов), 9. Мартин Смоленски (46 - Мартин Сораков), 7. Никола Илиев (57- Иван Тасев), 18. Георги Трифонов (77 - Георги Н. Николов), 10. Станислав Шопов (87 - Пламен Цончев).