ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ПЛЕЙОФИТЕ ЗА ЕВРО 2021

Румъния се прости с мечтата си да играе на Европейското първенство, което ще се проведе догодина. Северните ни съседи загубиха с 12 гостуването си на Исландия в полуфинален сблъсък от Плейоф „А“. Решаващият сблъсък за класиране на финалите ще е между исландците и тима на Унгария, който победи България с 3:0 насред София след скандално съдийство на поляка Шимон Марчиняк.

В Рейкявик четвъртфиналистът от Евро 2016 поведе в 16-ата минута. Гилфи Сигурдсон стреля с левия крак от границата на наказателното поле и направи безпомощен вратаря Татарушану. В 27-ата гола на Финбогасон беше отменен заради засада след намесата на ВАР.

Десет минути преди Сигурдсон получи добро подаване от Финбогасон, овладя на гърди и стреля много технично в далечния ъгъл - 2:0. В 63-ата минута румънците получиха дузпа за  удар с лакът на Рагнар Сигурдсон в главата на Бурка. Максим бе точен от бялата точка. За повече обаче северните ни съседи нямаха сили.

Сърбия и Шотландия ще се изправят един срещу друг във финала от Плейоф "С". Днес двата отбора елиминираха съответно Норвегия и Израел в изключително оспорвани мачове. Сърбите спечелиха в Осло с 2:1 след продължения, а в герой се превърна резервата Сергей Милинкович-Савич, който вкара и двата гола за западните ни съседи. В Глазгоу пък шотландците показаха по-здрави нерви при дузпите и спечелиха с 5:3, след като в редовното време двубоят завърши без голове.