64

Време е за дербито на Пловдив: Въпросът е мишки или мъже?

Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив) се изправят в поредното градско дерби, което пловдивчани очакват с голям интерес. Срещата на Футболен комплекс Ботев 1912 започва в 17:00 ч, а главен съдия на сблъсъка е Валентин Железов. В нея ще стане ясно дали двамата треньори ще изиграят страхливо тези взривоопасни 90 минути, страхувайки се и от сянката, или ще търсят на всяка цена победата и ще играят атакуващо?

Този сблъсък е повече от непредвидим и в него моментната форма няма абсолютно никакво значение. През есента Локомотив победи Ботев с 1:0 на „Лаута“, а двубоят беше белязан от ексцесии по трибуните.

Поглеждайки към класирането, двата тима са сериозно разделени. Локомотив заема четвърта позиция с актив от 39 точки, а Ботев е десети с 26 точки. В предишния кръг и двата отбора не успяха да запишат победа. Локомотив завърши наравно 0:0 у дома с Берое, а Ботев отстъпи от Септември (София) с 1:2.

Ботев ще бъде без наказаните Хидайет Ханкич и Джеймс Ето'о, а Локомотив няма да може да разчита на Йосип Томашевич.