Вратар се бори за живота си при кървава победа на Ливърпул

Вратарят на Уулвърхемптън Руи Патрисио получи тежка контузия при загубата от Ливърпул с 0:1 на Молиню. Червените от града на Бийтълс си тръгнаха с трите точки след гол в добавеното време на първата част на бившия играч на вълците Диого Жота.

Критичният момент в двубоя обаче дойде в 86-ата минута, когато Мохамед Салах вкара за втори път топката в мрежата на домакините. Тъчреферът закъсня с размахването на байряка, а в опита си да предотвратят попадения Руи Патрисио се сблъска със съотборника си Конър Коуди.

Два екипа парамедици моментално спринтираха на терена. Повече от 10 минути те оказваха помощ на португалския страж като му даваха кислород, след което той бе откаран в болница със съмнения за черепно мозъчна травма.

Реферът Крейт Поусън даде 7 минути продължение, в които вълците натиснаха, но не успяха да стигнат до изравнителен гол.