Футболният тим на Хебър излезе на лидерската позиция във временното класиране на Втора ПФЛ след домакинска победа над Спортист(Своге) с 3:1. Пазарджиклии имат равен брой точки(13-сет) с Марица(Пд) и Спартак(Вн), но по-добрата им голова разлика ги качи формално на върха.

Точни за 4-тия успех на "зелените" от началото на сезона бяха Ивайло Михайлов(63-та), Емануил Манев(78-ма) и Живко Петков(85-та). Почетния гол гостите заби Стивън Славков(24-та).

Срещата на стадион "Георги Бенковски" започна с пропуск на домакините. В 19-та минута Иво Михайлов излезе на огнева позиция, но от десетина метра не успя да порази вратата на Стефан Кунчев, изпращайки топката в аут.

Гостите поведоха с 0:1 буквално от нищото. В 24-та минута Стивън Петков се оказа най-съобразителен след центриране от свободен удар пред вратата на Хебър и отблизо промуши кълбото в мрежата.

Десет минути по-късно Иво Михайлов нацели гредата на Спортист. "Шоколадите" оцеляха още веднъж в 36-та минута, когато Стефано Кунчев извади опасен удар на Евгени Игнатов-Бамзе в корнер. Минута преди края на първото полувреме Фортуна бе и с хебърци. Петър Дебърлиев направи дузпа в опита си да изпревари откъсващ се срещу него противник и реферът Благой Манов посочи бялата точка. Томислав Павлов обаче изпрати топката в аут и авансът на Спортист остана само един гол.

Втората част започна с нов пропуск на Ивайло Михайлов. В 57-та минута той стреля във вратаря Кунчев от много добра позиция. Все пак Михайлов се отпуши 6 минути по-късно, когато след центриране на Мартин Вълчинов забоде топката с глава в мрежата на Стефано Кунчев - 1:1.

Нова възможност пред Хебър се откри в 69-та минута. След центриране от фаул Мартин Михайлов надскочи всички в пеналта на Спортист, но ударът му с глава профуча в аут.

До пълния обрат в резултата домакините стигнаха в 78-та минута след като Живко Петков заложи топката на Емануил Манев и той с прецизен удар по земята простреля Стефано Кунчев за 2:1.

В 83-та минута Тодор Чаворски за малко не изненада вратаря на "шоколадите" с удар от границата на наказателното поле, а точка на спора 120 секунди по-късно сложи Живко Петков, който този път получи реверанс от Емануил Манев - 3:1.

Хебър: Петър Дебърлиев, Томислав Папазов(81-Стойчо Папазов), Радослав Терзиев, Мартин Вълчинов, Мартин Михайлов, Георги Каракашев(69-Жак Пехливанов), Олег Димитров(46-Октай Хамдиев), Евгени Игнатов(к)(81-Александър Бастунов), Ивайло Михайлов(67-Тодор Чаворски), Емануил Манев, Живко Петков

Съдия: Благой Манов(Благоевград)

Стадион: "Георги Бенковски", 800 зрители