Валентич: Ще става все по-добре и по-добре

Атанас Илиев: Надиграхме Левски по всички показатели

Тежък мач, като се има предвид, че играхме 120 минути срещу ЦСКА 1948 за Купата тази седмица, каза в коментар треньорът на Ботев Азрудин Валентич след 2:2 на неговия тим с Левски на "Герена".

"В последните дни работихме много върху психическото и физическото  възстановяване на играчите.  Наблегнахме на психиката, тъй като Ботев не побеждавал на този стадион вече 29 години.

Много съм доволен от показаното на терена. Видях отбор, който се бие, който играе до последно за победата, прави хубави неща.Отбор, който игра без страх срещу Левски (София).

Видях моя отбор да играе по-бързо и агресивно. това, което ни трябва е малко повече време.

През първото полувреме имахме определени проблеми по левия фланг. Заради това, че оставихме Маркиньос малко по-напред на терена. Това обаче ни помогна при първия гол. След попадението ни контролирахме играта. Имахме няколко добри момента.

За съжаление това са грешките на младостта в нашия отбор. Загубихме няколко леки топки и те ни наказаха за това.

През второто полувреме пресирахме по друга система. Заради нас Левски имаше повече проблеми.

С всяка една изминала минута играехме по-добре, вкарахме гол и взехме поне една точка.

Най-важното е, че моят отбор и нашият клуб показаха, че не се предаваме. Играхме до последната минута. Опитвахме се да спечелим мача. Това е нашата философия и с всяка изминала седмица ще подобряваме представянето си.

Много се радвам момчета от нашата Академия да играят срещу Левски. Това искаме да виждаме. Даваме шанс на нашите момчета да се интегрират в мачове със силни отбори. И пак, макар да се повтарям - много съм доволен от показаното", завърши коментара си след 2:2 с Левски Азрудин Валентич.