Валентич: Не съм щастлив от играта ни, но от точката - да

Доволен съм от точката, имайки предвид, че успяхме да изравним, каза треньорът на Ботев Азрудин Валентич след 1:1 на неговия тим с Монтана в Коматево.

"Питате ме, защо Еспиноса не играе цял мач. Причината е, че не е готов да изиграе пълни 90 минути. Затова и го използваме в определени ситуации, в които неговата физическа мащ може да ни помогне. Затова днес го използвахме като втори нападател срещу дълбоката отбрана на Монтана.

При анализа видяхме силните им страни, но днес допуснахме много грешки.

Подарихме им гола и няколко положения, губейки топката. Отдавам го на напрежението, че момчетата ми знаеха, че на всяка цена трябва да печелим мачове.

Бяхме готови за други формации на съперника и с петима в защита. Не съм щастлив от играта ни. Знам на какво е способен този отбор.

Днес видяхме това, на което сме способни. През първото полувреме през интервал от 10 минути, когато движехме добре топката между линиите. Вторият път е, когато вкарахме головете.

Най-голямото предизвикателство е да върнем увереността в собствените ни сили.

Всичките изминали мачове бяха равностойни. Идващите - също. Това, което искаме от футболистите да бъдат фокусирани както са на тренировките.

Завършвам с нещо позитивно - в последните два мача се завръщаме от пасив и взехме две точки. На нашия отбор му трябва един мач, в който да покаже най-доброто от себе си. Най-вероятно това ще е в сряда в мача за Купата. Мисля, че ще ставаме все по-добри и по-добри. Вярвам в този проект на Ботев", завърши оптимистично Азрудин Валентич.