В Стара Загора: Хебър отстъпи на Берое с 1:2

Хебър загуби с 1:2 контролата си срещу елитния Берое, завършила преди минути в Стара Загора.

Жак Пехливанов даде аванс на пазарджиклии в 23-та. Димитър Законов центрира в пеналта на Берое, където Жак засече топката от въздуха и я прати в мрежата за 0:1.

Десет минути по-късно Конте намери Фал в пеналта, но нападателят не успя да прати кълбото в мрежата на Хебър от непосредствена близост.

В 38-та минута Фал бе задържан в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Тодор Гочев бе отстранен за втори жълт картон, а Ибрахима Конте се разписа от бялата точка и изравни.

В добавеното време на първата част Кукула бе съборен в пеналта и Берое получи втора дузпа. С изпълнението този път се нагърби Макоута, но този път Александър Любенов парира удара от бялата точка и равенството до почивката се запази.

Берое стигна до победното 2:1 в 64-та минута, когато Конте вкара за 2:1. Той завърши по перфектен начин триходова атака преминала през Октавио и Крум Стоянов.

Малко преди края на мача Александър Димитров изпусна отлична възможност да изравни резултата.

Той се отскубна зад отбраната на домакините и навлезе директно към вратата на Берое, но ударът му по земя премина на сантиметри от десния страничен стълб и статуковото се запази - 2:1 за заралии.

Берое: 33. Генадий Ганев, 20. Стив Фуртадо, (61′- 2. Джунейт Али) 5. Теди Мезаг, 25. Георги Ангелов (61′- 18. Илиас Хасани), 19. Александър Василев (37′- 27. Крум Стоянов), 73. Иван Минчев, 10. Гаюс Макоута, 9. Кукула (61′- 22. Октавио), 18. Еривалдо (61′- 7. Димо Бакалов), 17. Ибрахима Конте, 11. Алиун Фал (78′- 66. Божидар Пенчев);

Хебър: Александър Любенов(к), Тодор Гочев, Ивайло Тодоров, Стойчо Папазов, Мартин Вълчинов, Георги Каракашев, Жак Пехливанов, Андриян Краев, Димитър Законов, Октай Хамдиев, Живко Петков(Петър Дебърлиев, Слави Косов, Тодор Чаворски, Богомил Божуркин, Стилиян Тисовски, Димитър Йовчев, Александър Димитров, Йордан Тодоров)