В първата контрола: Подмладен Хебър направи 1:1 със Септември(Сф)

Хебър не победи, но и не загуби от кандидатът за Първа лига Септември(София) в първия си контролен мач от лятната подготовка.

Двата тима направиха реми - 1:1 на стадиона в столичния квартал „Драгалевци”, където септемврийци посрещнаха „зелените” от Пазарджик.

Резултатът от срещата бе фиксиран още през първата част.

В 5-тата минута младокът Мартин Вълчинов наказа колективна грешка в отбраната на Септември, бележейки за 0:1.

Авансът на пазарджиклии се запази до 31-та минута, когато домакините изравниха чрез Иван Тилев – 1:1.

Хебър стартира контролата в състав: Александър Любенов(на вратата), като централни защитници започнаха юношата Йовчев и Ивайло Тодоров, а в ролята на халф-бекове вдясно и ляво се изявяваха съответно Тодор Гочев и Стойчо Папазов. Друг наш юноша - Стилян Тисовски в компанията на Андриян Краев оперираха в средата на терена като вътрешни халфове, а по крилата нападаха младите Мартин Вълчинов(вляво) и Октай Хамдиев(вдясно). Живко Петков бе на върха на атаката, подпомаган зад себе си от пазарджишката надежда Богомил Божуркин.

След почивката на вратата на Хебър застана Петър Дебърлиев. Юношата Иван Дишков и Живко Хаджиев заиграха като двойка централни бранители, а вляво и дясно на отбраната се изявяваха Цветелин Тонев и Васил Геров. Като вътрешни халфове заиграха Жак Пехливанов и Жоро Каракашев. Димитър Законов пробиваше отдясно, а М. Николов отляво. Тодор Чаворски водеше атаката на Хебър, подпомаган дейно от младия Стоян Сотиров.

Идната събота от 18,30 часа Хебър посреща у дома Локомотив(Сф) във втората си контрола от лятната подготовка.