В Кюстендил: Оборище с първа загуба

ФК "Кюстендил" победи с 2:0 у дома Оборище(Панагюрище) в мач от 4-тия кръг на шампионата в Трета ЮФЛ и спря позитивния ход на "войводите" от началото на сезона.

С третия си успех от 4 срещи кюстендилци държат засега и лидерската позиция в групата.

На стадион "Осогово" домакините имаха преимущество в играта и логично се поздравиха с успеха след попадения на Марио Евтимов в 23-та минута и на бившия нападател на Хебър Александър Александров - Аци в 41-та. Последния се разписа с глава след хубави центриране от фланга.

След почивката оборотите паднаха с оглед на топлото време и двата тима не вкараха повече попадения.

Панагюрци доиграха срещата в намален състав, след като в 84-та минута техен състезател бе изгонен.

Трите точки от мача ръководството на ФК Кюстендил посвети на рождения ден на отбора, който през този месец празнува своята 10-годишнина.

Оборище заема 8-та позиция в класирането на Трета ЮФЛ след изиграване на мачовете от отминалия 4-ти кръг.