В контрола: Хебър победи Марица с 3:0

Втородивизионният Хебър надигра с 3:0 Марица(Пловдив) в контролен мач, който завърши преди малко на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик. Точни за пазарджиклии бяха Тодор Чаворски, Иван Дишков и Живко Петков.

До почивката домакините имаха сериозно игрово превъзходство и взеха аванс от два безответни гола. Най-напред в 26-та минута Тодор Чаворски разстреля с глава Илия Николов, а в 42-та се разписа и юношата на "зелените" Иван Дишков. До почивката с опасни удари към вратата на Марица се отличиха Георги Търтов(на два пъти), Евгени Игнатов и Йордан Тодоров, докато Марица не успя да стигне до сериозна опасност пред рамката на Петър Дебърлиев.

След паузата и в двата тима бяха направени куп смени. В началото на полувремето Олджай Алиев изтърва най-чистото положение за кършиаклии. Той се освободи от отбраната на Хебър и стреля мигновено, но Александър Любенов спаси коварната топка.

В 55-та минута след бърза контраатака Живко Петков бе изведен на ударна позиция от Станислав Маневски и прати топката в мрежата на Илия Николов за крайното 3:0. След този гол домакините намалиха оборите, но въпреки това стигнаха до още 4 отлични ситуации, при които Октай Хамдиев, Станислав Маневски, а след това на два пъти младокът Джеймс Лима се разминаха с попадение.

В събота Хебър ще играе срещу Загорец(Нова Загора) в Хисаря, а Марица ще срещне селекцията U19 на съгражданите си от Локомотив.

Хебър: Петър Дебърлиев, Иван Дишков, Николай Дичев, Цветелин Тонев, Живко Хаджиев, Георги Каракашев, Николай Янков, Евгени Игнатов, Георги Търтов, Йордан Тодоров, Тодор Чаворски(Александър Любенов, Ивайло Тодоров, Томислав Папазов, Стойчо Папазов, Тодор Гочев, Ивайло Лазаров, Красимир Илиев, Станислав Маневски, Октай Хамдиев, Джеймс Лима, Живко Петков)

Марица: Илия Николов, Даниел Спасов, Мирослав Пушкаров, Димитър Аврамов, Георги Иванов, Тодор Тимонов, Милен Танчев, Христо Янчев, Олджай Алиев, Петър Шопов, Александър Праматаров(Марио Усков, Теодор Фърков, Георги Георгиев, Денис Папков, Борислав Дончев, Мартин Анастасов, Сами Мехмедов)