102

В контрола: Хебър не се даде на Славия, Манчев доволен ВИДЕО

Славия и Хебър завършиха наравно - 1:1 в контролен мач, който се игра на стадион "Александър Шаламанов" в столицата. Срещата бе неофициален дебют за новия старши-треньор на пазарджиклии Владимир Манчев.

Хебър откри резултата в 11-та минута, когато Арсенио Валпоорт получи пас от дълбочина, измъкна се от  защитата на "белите" и останал "очи в очи" с Георги Петков отбеляза с прецизен удар за 0:1.

Славия изравни в 41-ата минута. Тогава Христо Попадийн центрира отдясно и Ахмед Ахмедов препарира с глава стража на Хебър Хадим Н'Диае, който закъсня с излизането.

Новото попълнение на "зелените" - полузащитника Алехандро Серано направи неофициален дебют в 72-ата минута на мача, заменяйки Венсан Марсел.

Владимир Манчев използва в контролата 19 футболисти на Хебър, като проверката в София пропуснаха контузените Олексии Лобов и Боян Кнежевич.

"Като цяло съм доволен от показаното. Променихме някои детайли и видях доста положителни неща. Има, разбира се върху какво да работим. Видях внимание и концентрация у момчетата, които в голяма степен се изпълниха задачите, включително и по различни начини. Не всичко се получи на терена, но като цяло намирам контролата за полезна", коментира след двубоя наставникът на Хебър Владимир Манчев.