Уникално! Ливърпул би Арсенал след 10 гола и 10 дузпи ВИДЕО

Ливърпул надви Арсенал на "Анфийлд" след луд мач с 10 гола и 10 дузпи, и се класира за четвъртфиналите в Купата на Лигата. Срещата завърши 5:5, след като Ориги изравни в 93-ата минута. Последваха изпълнения на дузпи, при които домакините надделяха с 5:4.

Мениджърите на двата отбора заложиха на много млади играчи, които сътвориха уникално шоу. В редиците на домакините блестеше роденият през 2003 г. Харви Елиът, който в добавеното време даде головия пас за изравнителното попадение на Ориги. В центъра на защитата пък бе 17-годишният Ван ден Берг.

За домакините се разписаха Джеймс Милнър, Окслейд-Чембърлейн и Дивок Ориги на два пъти. Второто му попадение бе в последните секунди на добавеното време и прати мача да се реши с дузпи. Шкодран Мустафи пък си отбеляза автогол.

За Арсенал на преден план излезе страхотният бразилски тийнейджър Мартинели, който заби два гола. Торейра, Мейтланд-Найлс и Уилок също записаха имената си сред голмайсторите.

Петимата изпълнители на домакините не сгрешиха при дузпите, докато вратарят им Кеомин Келъхър хвана удара на Дани Себалос от бялата точка и така Ливърпул продължи напред.

Манчестър Юнайтед елиминира Челси на Стамфорд бридж с победа 2:1 след два гола на Маркъс Рашфорд.
За четвъртфиналите се класира и Астън Вила, който надви Уулвърхемптън у дома с 2:1.