Уморен Локомотив успя да пречупи Етър с 3:1 ВИДЕО

Георги Минчев титуляр, Карагарен, Аралица и Салинас резерви

Локомотив спечели гостуването на Етър с 3:1, след като в четвъртък преживя разочарование от нелепо пропуснатия шанс да елиминира английския гранд Тотнъм Хотспър. В Старата столица черно-белите не представиха най-добрата си продукция, но в крайна сметка си взеха трите точки, за които бяха дошли. Пловдивчани трябваше да минат през изравняване на домакините и няколко разбърквания пред вратата на Мартин Луков, докато дойде успокоителното попадение на Георги Минчев в самия край.

Отборът на Етър, който бе събран по обяд, след като не тренира два дни, даде здрав отпор на черно-белите. Търновци показаха, че и при най-малко подценяване, пловдивчани могат да си изпатят сериозно срещу друг противник.

Димитър Илиев откри в 25-ата минута, след като направи добавка на свой спасен удар след центриране на Умарбаев. Домакините успяха да изравнят след немаркирано нарушение срещу Витанов. 17-годишният Стелиян Добрев се разходи между четирима защитници на Локо и поднесе топката на младежкия национал, който простреля вратаря Мартин Луков.

В самия край на полувремето Локо отново поведе. След центриране от корнер Диниш Алмейда с глава направи 1:2.

През втората част виолетовите се вдигнаха на щурм и в определени моменти сериозно застрашиха вратата на Луков. Най-чистото положение пропусна Милчо Ангелов, който в 85-ата минута от пет метра стреля слабо във вратаря. Преди това неадекватният рефер Георги Николов изгони Огнянов от домакините, а след това и Пулиезе.

В 86-ата минута Георги Минчев вкара първия си гол за Локо в А група, след като се възползва от центриране на Салинас. Минчев бе предпочетен в стартовия състав пред Анте Аралица, който влезе в добавеното време и успя да си изкара поредния жълт картон.

КРАЙ НА МАЧА!

90 + 1 - Жълт картон за Аралица за опит да си изпроси дузпа.
89 - Играч на Етър изби от голлинията удар на Карагарен.
87 - Две смени в Локо. Кенан Муслимович и Анте Аралица влизат вместо Димитър Илиев и Георги Минчев. Първи гол за Минчев в А група с черно-бялата фланелка.
86 - ГОООЛ! Салинас поднесе топката на празна врата на Минчев и той опъна мрежата зад Господинов.
83 - Георги Минчев бе задържан в пеналта след центриране от корнер, но неадекватният рефер Георги Николов не реагира.
82 - Пропуск за Етър.  Боруков свали на Ангелов, който от 5 метра не успя да вкара.
81 - Червен картон и за играч на Локомотив. Неадекватният Пулиезе бе изгонен за глупав фаул в центъра.
79 - Eтър остана с човек по-малко, след като с втори жълт картон бе изгонен Антон Огнянов за оспорване на съдийско решение.
75 - Голям пропуск за Етър. След центриране на Огнянов, Преслав Боруков надскочи Цветанов, но би в аут.
70 - Пропуск на Георги Минчев. Карагарен намери Минчев в малкия пеналт, но от движение той стреля над рамката.
61 - Смяна в Локо. Пулиезе влезе на мястото на Илич.
59 - Шут на Карагарен, но вратарят Господинов спаси.
48 - Меле в пеналта на Етър, където вратарят Господинов сгриши, но Локо не се възползва.
46 - Началото на второто полувреме се забави с 6 минути, за да се оправи мрежата на вратата на Мартин Луков. Две смени в Локомотив. Бирсент Карагарен и Лукас Салинас влизат вместо Николай Николаев и Парвиз Умарбаев.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45 + 2 - ГООЛ? Диниш Алмейда отново извежда Локо напред. След центриране от корнер Алмейда с глава направи 1:2.

41 - Домакините имаха претенции за дузпа, след като Ангелов шутира, а топката се удари в ръката на Петрович. Реферът Николов прецени, че нарушение няма.
40 - Шут на Умарбаев от фаул, но право в ръцете на Господинов.
33 - ГОООЛ! Преслав Боруков изравни. Стилиян Добрев се разходи между четирима играчи на гостите и подаде към непокрития на дузпата Боруков, който  прати топката в долния ляв ъгъл на Луков.

32 - Пропуск на Димитър Илиев. Момчил Цветанов пусна топката в пеналта, където необезпокояван капитанът на Локо не улучи вратата.
27 - Жълт картон за Николаев.
25 - ГОООЛ! Умарбаев намери Димитър Илиев пеналта. Вратарят Годподинов парира първия му удар с глава, но при добавката Илиев опъна мрежата на домакините.

19 - Отличен шанс за Локо! Димитър Илиев изведе Георги Минчев сам срещу вратаря Анатоли Господинов, но той би в десния дирек, а Николай Николаев не успя да направи добавка. В ответната контра Милчо Ангелов се полакоми и не подаде на свободния Боруков. След това Антон Огнянов получи първия жълт картон в мача.
15 - Етър пропусна първото чисто положение в мача. Преслав Боруков изпревари Масоеро и излезлия да го пресрещне Луков, но ударът му не уцели празната врата.
12 -Първи удар в очертанията на една от двете врати. Преслав Боруков от 20 метра стреля, но слабият му удар бе уловен от вратарят Мартин Луков.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА

ЕТЪР: Анатоли Господинов, Георги Купенов, Мариян Иванов, Кольо Станев, Иван Скерлев, Милчо Ангелов, Преслав Боруков, Свилен Щерев, Яни Пехливанов, Стелиян Добрев, Антон Огнянов;

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Диниш АлмейдаДиниш Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Кристиан Илич, Момчил Цветанов, Николай Николаев, Димитър Илиев, Георги Минчев;