61

Уест Хем спечели Лига на конференциите с инфарктна победа над Фиорентина

Уест Хем Юнайтед спечели второто издание на турнира Лига на конференциите. Тимът на Дейвид Мойс победи с 2:1 във финала италианския Фиорентина. Това е първи трофей във витрината на чуковете от 43 години насам.

И трите попадения паднаха след почивката. Саид Бенрама даде аванс на лондончани с гол от дузпа в 62-рата минута, но тимът от Флоренция изравни чрез Джакомо Бонавентура пет минути по-късно.

В последната минута от редовното време Джарeд Боуен оформи крайния резултат и донесе първи голям трофей във витрината на Уест Хем от 1980 година. Тогава „чуковете“ спечелиха ФА Къп.

Уест Хем може да се похвали и с трофей от КНК, спечелен през 1965 година, когато на финала надделява срещу Мюнхен 1860.

Фиорентина: 1. Пиетро Терачано – 2. Додо, 4. Никола Миленкович, 16. Лука Раниери (Игор 84'), 3. Кристиано Бираги (К) – 5. Джакомо Бонавентура, 34. Софиан Амрабат, 38. Роландо Мандрагора – 22. Николас Гонсалес, 7. Лука Йович (Артур Кабрал 46'), 99. Кристиан Куаме (Рикардо Сапонара 61')

Треньор: Винченцо Италиано

Уест Хем: 13. Алфонс Ареола – 33. Емерсон, 27. Найеф Ажер, 4. Курт Зума (Тило Керер 61'), 5. Владимир Цуфал – 28. Томаш Соучек, 41. Деклан Райс (К), 11. Лукас Пакета – 22. Саид Бенрама (Пабло Форналс 76'), 9. Михаил Антонио (Анджело Огбона 90'+4'), 20. Джарeд Боуен

Треньор: Дейвид Мойс

Съдия: Карлос дел Серо Гранде (Испания)