61

Уест Хем изхвърли Ман Сити за Купата на Лигата след драма с дузпи

Уест Хем продължи отличното си представяне през този сезон като елиминира Манчестър Сити на осминафиналите за Купата на Лигата. В редовното време двата отбора не си отбелязаха гол и двубоят се реши след драма с дузпи. Голямата надежда на гражданите Фил Фодън пропусна от бялата точка. И петимата изпълнители на домакините не сгрешиха и така отстраниха носителя на трофея от последните четири издания на надпреварата.

С много експериментален състав Ливърпул удари Престън с 2:0 и продължи на четвъртфиналите. Такуми Минамино и шедьовър на Дивок Ориги донесоха успеха на мърсисайдци.

Попадение на Лукас Моура донесе победата на Тотнъм като гост на Бърнли, която го класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Лигата.

Лестър повеждаше на два пъти срещу Брайтън, но чайките успяха да докарат мача до дузпи с 2:2. От бялата точки четиримата изпълнители на "лисиците" бяха точни, а двама от гостите сгрешиха и домакините продължават напред.

Брентфорд успя да надвите като гост Стоук Сити с 2:1 и също продължава на четвъртфиналите.