U-19 на България с драматична загуба на турнира в Хърватска

Юношеският национален отбор на България до 19 г. със защитникът на Хебър Томислав Папазов в редиците си бе на път да реализира впечатляващ обрат срещу силния тим на Хърватия.

Малшанс минута преди края лиши младите „лъвчета“ от заслужено равенство в дебютния им мач от четиристранния приятелски турнир на хърватска земя.

Тимът на Ангел Стойков отстъпи на домакините с 2:3, но като цяло остави много добри впечатления с представянето си.

Въпреки че бе напълно равностоен, а на моменти дори надиграваше опонента, българският тим инкасира три попадения преди почивката при единствените голови възможности пред вратаря ни Виктор Николов.

През втората част обаче нашият отбор установи надмощие и не се отказа да търси промяна в резултата. В 80-тата минута удар на Мартин Петков бе отбит от хърватския вратар Карло Жигер, но Димитър Тонев съобразително насочи топката в мрежата при добавката - 1:3.

В основата на тази атака бе пазарджиклията Томислав Папазов, който се появи в игра след почивката.

Пет минути по-късно отлично изпълнен ъглов удар от Станислав Шопов бе засечен от Георги Александров за 2:3, а в 89-тата Тонев можеше да донесе равенството за българския тим, но ударът му с глава за съжаление срещна гредата.

Следващият двубой на България U19 на хърватска земя е на 5 септември срещу Индонезия.

Съставът на България: 12. Виктор Николов, 2. Александър Ганчев, 3. Димитър Жеков, 4. Християн Петров, 14. Георги Александров, 6. Павел Георгиев, 15. Мартин Атанасов, 8. Александър Тодоров, 18. Димитър Стоянов, 10. Владимир Николов, 11. Кристиан Добрев (през второто полувреме в игра влязоха 5. Йоан Бауренски, 7. Станислав Шопов, 9. Мартин Петков, 17. Димитър Тонев, 19. Томислав Папазов, 20. Емил Колев, 22. Петър Караангелов, 23. Иван Дичевски).