64

Трио напусна Марица преди загубата от Черноморец Балчик

Марица загуби с 2:0 от Черноморец (Балчик) домакинството си от 32 кръг на Втора лига. Преди мача от клуба по взаимно съгласие си тръгнаха Свилен Щерев, Янко Ангелов и Димо Бакалов.

За отбелязване е, че през втората част в игра влезе юношата Ангел Пеев, след като дълго време се възстановяваше от контузия. Дебют в мъжкия футбол записа и друг юноша - Николай Иванов от набор 2006.

В 28-та минута неориентирано връщане на топката назад позволи на играч на гостите да нахлуе в наказателното поле и да спечели дузпа, която бе реализирана от Касиано Бузон.

55-та минута се оказа фатална за амбициите на Марица. Атанас Ташолов бе фаулиран пред своето наказателно поле, бранителят на "жълто-сините" отвърна на провокацията и получи червен картон.

В 75-та Алекс Наков удвои резултата след самостоятелен рейд през разредената отбрана на Марица.

До края на сезона за Марица остават два мача - гостуване на Литекс и домакинство на Лудогорец II.

МАРИЦА: Петър Начев, Атанас Ташолов, Димитър Аврамов (45 Ифеани Дейвид), Мартин Газиев (73 Ангел Пеев), Соломон Джеймс, Милен Танчев, Стефан Попов (57 Олджай Алиев), Христиан Димитров (45 Георги Трифонов), Станислав Маламов, Валери Домовчийски (81 Николай Иванов), Веселин Марчев. РЕЗЕРВИ: Илия Николов, Илиян Йорданов, Симеон Сираков, Теодор Андреев