Трагедия: Хебър падна с 1:6 в Горна Оряховица

Тежка загуба с 1:6 при визитата си на Локомотив(Горна Оряховица) инкасира футболният тим на Хебър в последен мач от 22-рия кръг на Втора професионална футболна лига.

Домакините дръпнаха с 1:0 още в 3-тата минута, когато Айкут Рамадан наказа небрежност в защитата на пазарджиклии.

Нова фатална грешка отбраната на хебърци допусна в 35-тата минута, която бе моментално наказана от Жак Пехливанов за 2:0.

Дълбоко в продължението на първата част се стигна до дузпа в полза на Локомотив, реализирана хладнокръвно от Айкут Рамадан – 3:0 още до почивката.

По време на антракта треньорът на Хебър Николай Митов прибегна до нещо рядко срещано, в стремежа си да извади своите от летаргията. Той направи тройна смяна като Георги Андонов, Даниел Пехливанов и Йордан Апостолов отстъпиха местата си на Тодор Чаворски, Веселин Марчев и Андриян Краев.

Въпреки рокадата в 58-ата минута Хебър допусна ново попадение в мрежата си. При едно центриране от корнер резервата Деян Христов бе оставен непокрит и вкара с глава за 4:0.

Хебърци стигнаха до почетно попадение в 61-та минута. Тогава Георги Стоичков проби от дясно и подаде в пеналта към Андриан Краев, който с отмерен шут намери целта – 4:1.

В последните 11 минути на мача „железничарите” стигнаха до нови два гола. В 80-та минута отново след центриране от корнер включилият се в предни позиции капитан на домакините Иво Харизанов реализира попадение с глава.

Крайното 6:1 за Локо бе фиксирано в първата минута от продължението, когато Жак Пехливанов излезе на чиста позиция и мушна топката в мрежата на Александър Любенов.

Хебър: 95.Александър Любенов, 4.Асен Георгиев, 7.Георги Андонов(46-Тодор Чаворски), 11.Даниел Пехливанов(46-10. Веселин Марчев), 22.Георги Стоичков, 24.Цветелин Тонев, 27.Слави Косов, 30.Божидар Васев, 29.Янко Ангелов, 77.Октай Хамдиев, 88.Йордан Апостолов(46-8.Андриян Краев)