Тотнъм, Аякс и Рома отлични в Лига Европа! Резултати и голмайстори

Гол в продълженията на Симон Кяер осигури комфортно 1:1 на Милан при гостуването на Манчестър Юн. Преди това Диало бе извел домакините напред в 50-ата минута.
Тотнъм удари Динамо (Загреб) с 2:0 в първия осминафинал от Лига Европа. Хари Кейн вкара и двата гола за "шпорите" срещу един от най-впечатляващите отбори в груповата фаза.

Пауло Фонсека изведе Рома до категориченен успех срещу бившия му тим Шахтьор (Донецк) с 3:0. Лоренцо Пелегрини, Стефан Ел Шаарауи и Джанлука Манчини бяха точни за "вълците" на "Олимпико".

Осигурилят си първа титла в Шотландия от 10 години Рейнджърс измъкна 1:1 срещу Славия (Прага), а Аякс срази Йънг Бойс с 3:0. Фаворит за класиране на четвъртфиналите е и Гранада след домакинска победа с 2:0 над Мьолде.